Koronavírus

V Trnavskom kraji budú cez víkend očkovať aj deti od päť rokov

Nasledujúce očkovanie proti ochoreniu COVID-19 bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách (VOC) Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) v sobotu (5. 2.) v Dunajskej Strede a Skalici a v nedeľu (6. 2.) v Trnave.

Pravidlá platné na hraniciach od 19. júla. Viete, čo vás čaká pri cestovaní do zahraničia?

Nové pravidlá platia od dnes aj pre očkovaných. Čo sa zmenilo a na čo byť pripravený, ak sa chystáte cestovať? Pozrite si prehľad aktuálnych opatrení.

Psychologička Dagmar Kopčanová: Rok pandémie sa významne podpísal aj na deťoch

Do diskusnej relácie KLUB RODIČOV na tému Deti v pasci - Ako sa podpísal rok pandémie na deťoch prijala pozvanie detská psychologička Dagmar Kopčanová z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie v Bratislave. Reláciu moderuje Andrea Šprochová. 

Psychologička Dagmar Kopčanová: Pre každé dieťa v predškolskom veku je dôležité rozvíjať si sociálne zručnosti

Do diskusnej relácie KLUB RODIČOV na tému Deti v pasci - Ako sa podpísal rok pandémie na deťoch prijala pozvanie detská psychologička Dagmar Kopčanová z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie v Bratislave.

Školy budú naďalej pokračovať vo výučbe v nezmenenom režime

Vzhľadom na pretrvávajúce obmedzenie mobility bude prednostne určené pre deti a žiakov zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce.

Očkovanie tehotných žien proti Covid-19: Môžu sa dať očkovať a je to bezpečné?

Spoločnosť posledné týždne žije očkovaním proti ochoreniu Covid-19. Špeciálnou skupinou sú v tejto téme tehotné ženy. Môžu sa tehotné ženy momentálne očkovať?

Do 6. apríla majú byť v MŠ a ZŠ najmä deti rodičov s prezenčným výkonom práce

Až do 6. apríla platí, že v materských školách (MŠ) a na prvom stupni základných škôl (ZŠ) majú byť deti rodičov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce. Pôvodne toto rozhodnutie ministra platilo do nedele 21. marca, avšak došlo k jeho zmene.

Covid-19 vraj môže ovplyvniť aj mužskú plodnosť, tvrdí výskum

Ochorenie Covid-19 zhoršuje tvorbu a kvalitu mužských spermií, čo môže mať negatívny dopad na ich plodnosť. S takýmto záverom prišla nová štúdia nemeckých vedcov, ktorú publikovali v časopise Reproduction.