Pozornosť a sústredenie

Ľahko sa rozptýlite? Vyskúšajte stratégie, ktoré vám pomôžu lepšie sa sústrediť

V dnešnej dobe je náročné nenechať sa rozptýliť. Niekto sa dokáže sústrediť lepšie, niekto má s tým problémy. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ktoré vám v procese sústredenia môžu pomôcť.

Ako podporovať pozornosť žiakov?

Čo všetko musí učiteľ urobiť, vymyslieť a podniknúť, aby mal v závere hodiny dobrý pocit z učenia a aby žiaci nečakali na zvonenie ako na vykúpenie?

Ako pomôcť malým zábudlivcom?

Keď deti naposledy za sebou zavrú dvere na materskej škole, stávajú sa z nich školáci a väčšinou po prvýkrát vo svojom živote prijímajú za niektoré veci zodpovednosť. Niektorí to zvládajú lepšie, iní horšie. Ako pomôcť deťom, ktoré často niečo zabúdajú?

Pozornosť dieťaťa môžete rozvíjať doma aj pomocou hry

Čím je dieťa staršie, tým dôležitejšia sa stáva schopnosť sústredenia a upriamenie pozornosti želaným smerom. Ako v tom dieťa podporiť?​​​​​​​

Mindfulness pre deti

Ako deti naučiť vnímať prítomný okamih? Skúste napríklad tieto techniky.

Má vaše dieťa zlé známky? Možno je nesústredené, nervózne alebo zábudlivé

Zlé známky zďaleka neznamenajú, že vaše dieťa nič nevie, že sa nechce učiť alebo má poruchu učenia. Príčiny neuspokojivých školských výsledkov môžu byť rôzne. Napríklad mu môže chýbať správna motivácia. Ako mu môžete pomôcť?

Pri učení pomáha aj pozitívne myslenie. Ako sa jednoducho a rýchlo pozitívne naladiť?

Učenie sprevádzajú rôzne pocity. Naše emócie ovplyvňujú náš úspech pri učení. Najlepšie je, keď sa pri učení vieme pozitívne naladiť. Ako sa to dá urobiť rýchlo a jednoducho? Ponúkame vám niekoľko návodov.

Ste zasypaní informáciami a neviete sa na nič sústrediť? Takto sa vyrovnáte s informačným preťažením

​​​​​​​Z každej strany na nás denne útočí neuveriteľné množstvo informácií. Naša myseľ je tak neustále pod tlakom výberu, čo je vlastne dôležité a na čo sa sústrediť. Ako si s tým poradiť, aby sme dokázali podávať výsledky?