Kríza stredného veku

Čo by ste mali vedieť o kríze stredného veku?

O kríze stredného veku sa často hovorí ironicky. Ak sa niekoho ale reálne dotkne, pochopí, že je to obdobie života, ktoré významne ovplyvní jeho život.

Zmena, kríza aj neistota sú veľmi energeticky náročné. Hrozí vám vyhorenie?

Ako si udržať energiu v náročnom období, keď celý svet, teda aj my, prechádza životnými zmenami? Využite čas Vianoc na kvalitný oddych a posilnenie svojej odolnosti.

Terapeutka Nina Menkynová o kríze stredného veku: Keď človek stráca pôdu pod nohami, je ťažké ho pochopiť, ale aj tak mu môžete byť oporou

Kríza stredného veku alebo vnútorná transformácia sa ľuďom nedeje izolovane. Zasiahne partnera, deti. Často aj rodičov, ktorí si mysleli, že ich odrastené dieťa žijúce stabilný život, má už to najnáročnejšie za sebou. Nie je nič nezvyčajné, že toto obdobie nechá v životoch ľudí za sebou spúšť.

Kríza stredného veku – obdobie života, ktoré môže vydesiť, ale tiež priniesť veľa krásneho

Okolo 40-tky sa niečo mení. Píšem zámerne „niečo“, lebo tak to zvyčajne cítime. Niečo je inak. Niečo cítim inak. Niečo chcem inak. Niečo by malo byť inak… Nenápadne, pod povrchom sa dá NIEČO do pohybu. Menia sa naše hodnoty, predstavy o sebe, o živote a tým sa mení všetko.