Poznáte skvelého učiteľa, ktorý si zaslúži, aby ho spoznal každý? Prihláste ho do ankety Zlatý Amos

  Ilustračná foto: Bigstock

Minister školstva Juraj Draxler vyhlásil v poradí 10. ročník ankety o najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku “Zlatý Amos 2016”. Žiaci základných a stredných škôl môžu prihlásiť svojho obľúbeného učiteľa, ktorý môže okrem uznania za svoju prácu získať i zaujímavé ceny.

 

Podľa riaditeľky ankety, Renáty Vadásyovej, za 9 rokov existencie už bolo ocenených viac ako 50 učiteľov z celého Slovenska. Do ankety sa zapojilo 36 701 žiakov, 479 základných a stredných škôl. Nominovaní boli 623 výnimoční učitelia.

 

Anketa je zameraná na vyzdvihnutie vzťahu žiaka a učiteľa. Má ľuďom pripomenúť, že byť dobrým učiteľom je skutočné poslanie. Dobrý učiteľ nielen učí, ale nahrádza i rodičov, priateľov a pomáha na ceste k úspechu. Povzbudzuje, aby sme sa pri neúspechoch nevzdávali, ale hľadali v nich nové začiatky. Aj preto môžu do ankety učiteľov prihlasovať iba žiaci.


Už po desiatykrát jeden výnimočný učiteľ alebo učiteľka získa titul Zlatý Amos SR, titul Amos sympaťák, zistíme, ktorá škola bude tou Zlatou a spoznáme aj pedagógov, na ktorých sa oplatí spomínať, aj keď už dávno nesedíme v ich školských laviciach. Najinšpirujúcejšieho matematika, fyzika a chemika navrhujú vysokoškoláci, ktorí už ukončili základné a stredné školy a vďaka svojim učiteľom pokračujú v štúdiu na vysokých školách. 

Tvárou ankety sa už po niekoľký krát stal známy spevák a učiteľ Igor Timko zo skupiny No Name.

  • Zlatý Amos získa 3500 Eur, korunu a žezlo (putovná cena)
  • Amos sympaťák získa 1000 Eur (internetové hlasovanie)
  • Zlatá škola získa 1000 Eur (najviac prihlásených učiteľov)
  • Cena Jána Gašperana (spoluzakladateľa ankety na Slovensku) – učiteľ získa 1000 eur
  • Pedagóg na ktorého sa oplatí spomínať získavajú ocenenie všetci prihlásení učitelia
  • Naj učiteľ matematiky, fyziky, chémie - každý učiteľ získa po 1000 Eur (cena spoločnosti Slovnaft)
  • Najlepší príbeh o učiteľovi – 200 Eur (ocenenie pre žiakov)


Finále ankety sa uskutoční 2. mája 2016 v Košiciach.

 

Záštitu nad 10. ročníkom prevzal prezident SR Andrej Kiska, hlavný organizátor je OZ ADEVYK, hlavný partner podujatia je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, spoluorganizátor je Košický samosprávny kraj.

Viac informácií nájdete na www.zlatyamos.skZdieľať na facebooku