Patricie Noemi Auš - ako sa rodí úspech

  

Patricie Noemi Auš je majiteľka pražskej realitnej spoločnosti Ausch Real Estate, ktorá sprostredkúva predaj kvalitných a luxusných nehnuteľností, ako aj investície do realít. Napriek tomu, že ako dieťa sa chcela stať lekárkou, získala bakalársky titul na University of New York in Prague (UNYP) v odbore Komunikácia a masové média so zameraním na PR. Jej život je plný dramatických zvratov, no jednej veci zostáva verná za akýchkoľvek okolností: poctivému prístupu k sebe a k všetkému, čo robí. „Škola ma naučila všímať si detaily a maličkosti, pretože práve v nich je ten rozdiel medzi vami a niekým iným. Postup mojej práce je rovnaký ako u ostatných realitných spoločností. Čo je však iné, je môj osobný a ľudský prístup ku klientom a to, že mi nie je jedno, čo bude, až obchod skončí,“ zveruje sa so svojím postojom Patricie.

Ťažké hľadanie samej seba

Ešte v dobe, kedy Patricie študovala všeobecné gymnázium v Prahe, bola presvedčená, že bude lekárkou. Na gymnáziu ju ale čakalo nemilé prekvapenie. Musela si priznať, že odbory ako biológia a chémia ju nebavia, a tak medicína zrejme nebude to pravé. S pocitom bezradnosti odišla na rok študovat do Ameriky, aby sa zdokonalila v angličtine a snáď nájde i to, akým smerom sa vydať.


Cesta viedla na UNYP

Po skončení gymnázia rok a pol pracovala, osamostatnila sa a iba potom sa rozhodla pokračovať v štúdiu. Vybrala si odbor Komunikácia a masové médiá na UNYP, pretože spôsob ich štúdia, založeného na americkom modele vyučovania v anglickom jazyku jej bol veľmi blízky. „Škola bola veľmi praktická. Každý mal možnosť osobnostne sa rozvíjať a sústrediť sa na to, čo ho naozaj zaujímalo. Cítila som tu ducha dobrovoľnosti, do ničoho som nebola tlačená.“

Opäť na cestách

Patricie na univerzite ocenila aj možnosť vybrať si v určitý moment štúdia ešte užšie zameranie – žurnalistiku alebo Public relations. Rozhodla sa pre PR a po skončení školy sa nakoniec splnil jej druhý sen. Bola prijatá do agentúry Ogilvy. Tak ako na gymnáziu, aj tu ju však skoro čakalo nepríjemné prebudenie. „Bolo to pre mňa veľké sklamanie, pretože som v práci nenacházala vôbec žiadne uspokojenie.“ S Ogilvy sa takmer po pol roku rozlúčila a opäť odišla hľadať samú seba do zahraničia, tentokrát do Španielska.

Konečne doma

To pravé ju stretlo až po návrate domov. Jej otec predával v tej dobe svoju nehnuteľnosť a Patricie mala možnosť zblízka vidieť nie príliš vysokú kvalitu služieb, ktorú ponúkali realitné kancelárie. Verila, že je to možné robiť aj lepšie a rozhodla sa založiť vlastnú realitnú kanceláriu. Aj v tomto ju veľmi ovplyvnilo štúdium na UNYP. Naučila sa tam, že ak je človek k sebe a k okoliu uprimný, využije teóriu, ktorú sa v škole naučí ako základný pilier a môže vystavať niečo veľké. Patricie na tom založila svoju spoločnosť a zistila, že táto práca ju baví a uspokojuje. „Je to služba, ktorú musíte robiť dobre a kvalitne, pokiaľ to myslíte naozaj vážne. Často jednáte s ľuďmi, ktorí niečo nakupujú alebo predávajú iba raz za život a vy sa stávate súčasťou ich príbehu,“ hovorí Patricie. Za svoj najväčší úspech dnes teda považuje to, že môže viesť svoju spoločnosť tak, ako to robí a pozitívna spätná väzba klientov ju utvrdzuje v tom, že to robí dobre.

Čítajte viac o téme: MBA štúdium
Zdieľať na facebooku