Neviete si rady s domácou školou? Pomôže vám Učebnica učenia

Sponzorovaný článok
  Zdroj: SLSP

Podľa údajov ministerstva školstva, v septembri prekročilo brány základnej školy takmer pol milióna detí na Slovensku. Stredoškolákov takmer 200 tisíc.

 

Počas mnohých mesiacov boli takmer všetci odkázaní na domáce vzdelávanie. Ich učiteľmi sa tak stali rodičia, ktorí to museli zvládať častokrát popri ich vlastnej práci na homeofficoch. Aj keď aktuálne sú už žiaci naspäť vo svojich triedach, rodičia sa musia naďalej venovať deťom večer, či už v rámci domácich úloh alebo školských projektov. Pomôcť im môže nová Učebnica učenia, na ktorej spolupracovali uznávaní pedagógovia, psychológovia či motivátori. K zvučným menám spoluautorov patrí napríklad Iveta Barková, Učiteľka Slovenska 2020 či olympionik Matej Tóth. Projekt vznikol pod taktovkou Slovenskej sporiteľne, ktorá sa vzdelávaniu venuje dlhodobo.

 

Jednotlivé kapitoly pokrývajú témy ako vzdelávanie, psychohygiena, pohybová aktivita, ekológia a tiež rozvoj finančnej kultúry detí. Rodičia si môžu e-book zadarmo stiahnuť na webe www.ucebnicaucenia.sk

 

„Uvedomujeme si, že mnohí rodičia sa tento rok museli naučiť veľa nových vecí, napríklad aj to, ako popri homeoffice zvládnuť vzdelávanie detí. Preto sme pre nich spolu s našimi partnermi pripravili novú Učebnicu učenia. Nájdu v nej praktické rady, ako deti pri učení motivovať, ako udržať ich pozornosť či ako nestratiť hlavu pri náročných otázkach. Pomôže nielen počas domáceho vzdelávania, ale aj teraz, keď už sú žiaci naspäť vo svojich laviciach.  S komunikáciou Učebnice učenia nám pomáha obľúbená stand-up komička Simona Salátová,“ vysvetľuje Dáša Juríková, riaditeľka stratégie a rozvoja značky Slovenskej sporiteľne.

 

 

Učebnicu učenia predstavila Slovenská sporiteľňa pre príležitosti Dňa učiteľov, aby poukázala na náročnosť tejto profesie. Hodnotným obsahom chce uľahčiť domáce vzdelávanie, ktoré v súčasnej situácii zostalo aj na pleciach rodičov.

 

Kto sa podieľal na tvorbe e-booku?

  • Iveta Barková, Učiteľka Slovenska 2020, pomáha so základnými otázkami, ako na dištančné vzdelávanie.
  • Marek Madro, psychológ z neziskovky IPčko, prináša praktické tipy, ako zvládnuť aktuálnu náročnú situáciu.
  • Olympionik Matej Tóth ukazuje viacero rýchlych a ľahkých rád k cvičeniu v obmedzenom priestore a bez špeciálneho športového náradia.
  • Zuzana Gallayová, manažérka programu Zelená škola, vysvetľuje environmentálne témy, s ktorými sa každodenne stretávame.
  • Danica Lacová, programová riaditeľka FinQ z Nadácie Slovenskej sporiteľne, objasňuje finančné otázky a témy finančnej gramotnosti nevyhnutné pre život.

 

Slovenská sporiteľňa sa spolu s Nadáciou Slovenskej sporiteľne dlhodobo venuje téme vzdelávania a jeho podpore. Ako zodpovedný líder je presvedčená, že kvalitné vzdelanie a rozvoj finančnej gramotnosti ľudí už od mladého veku sú základom pre prosperitu modernej krajiny. Nadácia Slovenskej sporiteľne súčasne v minulom roku odštartovala na 25 slovenských školách pilotný ročník programu FinQ, ktorý inovatívnym spôsobom finančne vzdeláva a rozvíja finančnú kultúru školákov.

Zdieľať na facebooku