Skrášlenie okolia alebo vašej školy? Poznáme najlepší spôsob, ako to realizovať

Sponzorovaný článok
Grantový program Tesca Vy rozhodujete, my pomáhame.
Grantový program Tesca Vy rozhodujete, my pomáhame. / Foto: Tesco

12.10.2020 - Nové ihrisko, knižnica alebo bylinková záhradka pre deti? Máte aj vy nápady na zlepšenie vašej školy alebo okolia? Prihláste svoj projekt do obľúbeného grantového programu Tesca  Vy rozhodujete, my pomáhame. Nápady a iniciatívy, ako zlepšiť kvalitu života vo svojom meste či v obci, môžu neziskové organizácie, školy či samosprávy prihlásiť až do 18. októbra 2020, a to online na webstránke reťazca. Novinkou v aktuálnej edícii grantového programu je aj možnosť získať podporu pri prekonávaní mimoriadnej situácie vo forme preplatenia hygienických prostriedkov či rúšok.

 

Tesco sa stará o slovenské komunity, v ktorých pôsobí, už viac ako 20 rokov, a to aj v čase po nástupe koronakrízy. Aktuálne Tesco vyhlásilo už 8. edíciu obľúbeného programu na podporu lokálnych projektov Vy rozhodujete, my pomáhame.

 

„V Tescu vyvíjame za každých okolností maximálne úsilie smerom k pomoci komunitám, a preto dlhodobo podporujeme iniciatívy, ktoré skrášľujú okolie a zlepšujú život vo všetkých regiónoch, kde pôsobíme. Vďaka programu Vy rozhodujete, my pomáhame sa nám doposiaľ podarilo podporiť takmer miliónom eur realizáciu 1 155 úžasných komunitných projektov. V jeho súčasnej edícii opäť rozdelíme medzi víťazné projekty 170-tisíc eur. Už teraz sa tešíme na nové nápady a iniciatívy – očakávame, že v aktuálnej edícii pribudnú aj návrhy, ako sa vyrovnať so súčasnou mimoriadnou situáciou po nástupe koronakrízy či ako podporiť zdravie a imunitu,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

 

PRIHLÁSTE SVOJ NÁPAD PRÁVE TERAZ: Viac sa dozviete na webstránke Tesca.

 

Vďaka podpore Tesca dokážu miestne organizácie, školy či samosprávy skrášľovať svoje okolie, pomáhať zlepšovať životy ľudí i zvierat či podporovať deti a mládež vo voľnočasových aktivitách v komunitách naprieč Slovenskom. „V aktuálnej edícii grantového programu sme si pripravili aj jednu novinku navyše, ktorou sme zareagovali na vypuknutie koronakrízy. Neziskové organizácie či školy môžu využiť grant na pomoc pri prekonávaní koronakrízy, ktorá zasiahla nás všetkých. Môže ísť napríklad o preplatenie hygienických a čistiacich prostriedkov alebo rúšok. Množstvo pozitívnych ohlasov od prihlasujúcich organizácií potvrdzuje, že išlo o správny krok,“ dodáva Veronika Bush.

 

Z doručených prihlášok vyberie komisia odborníkov zložená zo zástupcov Tesca aj Nadácie Pontis 231 finalistov. Už v januári budúceho roka – aj na základe hlasovania v obchodoch Tesca – autori vybraných projektov získajú podporu z grantového programu vo výške 300, 600 alebo
1 300 eur.

 

PRIHLÁSTE SVOJ NÁPAD PRÁVE TERAZ: Viac sa dozviete na webstránke Tesca.

 

V uplynulých edíciách programu Vy rozhodujete, my pomáhame odovzdali zákazníci Tesca najviac hlasov projektom na podporu športu a zdravia. V ostatnej siedmej edícii sa do hlasovania zapojil rekordný počet nakupujúcich – zákazníci reťazca odovzdali až 4 milióny žetónov získaných do hlasovacieho zariadenia za každý nákup.

 

Vďaka programu Vy rozhodujete, my pomáhame sa zrealizovalo v regiónoch napríklad:

  • 48 kultúrnych podujatí
  • 36 ihrísk
  • 63 vzdelávacích aktivít
  • 17 úprav verejných záhrad a parkov
  • 9 detských táborov
  • 4 dopravné ihriská
  • 3 pomoci pre útulky pre zvieratá
  • 5 aktivít na ochranu včiel

 

PRIHLÁSTE SVOJ NÁPAD PRÁVE TERAZ: Viac sa dozviete na webstránke Tesca.

 

Zdroj: Tesco SR

Čítajte viac o téme: Granty
Zdieľať na facebooku