Skvelé projekty pre deti môžu získať 1 000 eur, rozhodne aj váš hlas

Sponzorovaný článok
Špeciálna výzva Raiffeisen banky s názvom Gesto pre rodičov venuje finančný dar 1 000 eur víťazným projektom.
Špeciálna výzva Raiffeisen banky s názvom Gesto pre rodičov venuje finančný dar 1 000 eur víťazným projektom. / Foto: Freepik

Zmysluplne strávený čas má pre deti veľký význam. Pomáha rozvíjať ich schopnosti, cibriť talent a otvára pred nimi možnosti neprebádaného sveta. Na jar museli rodičia zastúpiť školu, mimoškolské aktivity a vytvoriť deťom zaujímavý program. Teraz prichádza čas na zmenu.

Špeciálna výzva Raiffeisen banky s názvom Gesto pre rodičov venuje finančný dar 1 000 eur víťazným projektom v desiatkach miest po celom Slovensku. Horúci kandidáti už boli zvolení do záverečného hlasovania. O tom, či sa vo vašom okolí zrevitalizuje ihrisko alebo usporiada perfektný deň plný aktivít, môžete svojím hlasom rozhodnúť aj vy. Malý výber z nich vám ukáže, že sa vaše deti majú na čo tešiť!

 

Ľudový tanec v Bratislave

Tanečný workshop Tančiarnička v Bratislave prichádza s myšlienkou na aktívne trávenie jesenných prázdnin. Veľkí aj malí pričuchnú k výučbe originálnych ľudových tancov. Ich kroky povedú skúsení profesionálni taneční majstri a hrať bude živá ľudová hudba. Na účastníkov čaká súťaž o najkrajší kroj, ochutnávka koláčov a veľa ľudových piesní a zábavy. Stačí, keď zahlasujete za tento projekt. To však nie je všetko – spolu je v Bratislave päť finalistov a každý dokáže osloviť široké publikum!

 

>>> Zahlasujte za najlepší projekt v Bratislave

 

Oáza pokoja, pohybu a poznania v Topoľčanoch

Projekt Oáza 3P má v pláne fungovať ako zastrešená exteriérová učebňa s množstvom didaktických pomôcok. Príjemnú trávnatú plochu budú dopĺňať karimatky, hamaky a paletové sedenie. Deti poteší domček na strome, bosonohý chodník aj lezecká stena. Ak ste z Topoľčian a okolia, neváhajte a zahlasujte. Zaujímavé sú aj ďalšie projekty, ktoré precvičia bystré hlavičky a rýchle nožičky.

 

>>> Zahlasujte za najlepší projekt v Topoľčanoch

 

V Púchove chcú mať zdravé nôžky!

Ploché nohy sú nočnou morou takmer každej mamy malého dieťaťa. Vedia to aj v AB KIDS Academy v Púchove. V tomto štúdiu sa zameriavajú na zdravý psychomotorický vývoj detí do 3 rokov, ale aj škôlkarov a školákov. Projekt Zdravé nôžky bez prekážky má stimulovať správne svaly, bojovať proti plochonožiu a zabezpečiť vybavenie telocvične pre najmenších. Stavebnica, tancovanie, čítanie rozprávok či séria hudobno-vzdelávacích koncertov – aj tieto ďalšie štyri projekty sa uchádzajú o váš hlas.

 

>>> Zahlasujte za najlepší projekt v Púchove

 

Vytvorte si v Ružomberku čarovný LEGO svet

Malý raj pre nadšencov LEGA môže s vašou podporou vzniknúť v Ružomberku. Aspoň s takým snom prišli autori projektu LEGO Svet pre deti. Chcú vytvoriť výnimočný priestor, kde si deti môžu rozvíjať svoju motoriku a fantáziu pri skladaní legendárnej stavebnice. Zároveň sa tak môžu zlepšovať v sociálnej komunikácii a spolupráci s ostatnými deťmi. Kto sa sem bude viac tešiť – veľkí či malí? Zaujímavé sú však aj ďalšie projekty určené deťom – záleží len na vás, ktorému odovzdáte svoj hlas.

 

>>> Zahlasujte za najlepší projekt v Ružomberku

 

V Prešove chcú vďaka finančnej podpore z výzvy Gesto pre rodičov podporiť deti v tanci. / Foto: Freepik

 

Prešov si chce užiť radosť z pohybu a tanca

Klub tanečného športu v Prešove sa po 24 rokoch fungovania presunul do vlastných priestorov. O ich rekonštrukciu sa spoločnými silami postarali aj rodičia detí, ktoré sa v rámci neho venujú spoločenskému tancu. Projektom Športové vybavenie pre tanečných športovcov si želajú naplniť jasnú snahu – nakúpiť baletné tyče, karimatky, bosu lopty a ďalšie potrebné vybavenie na rozvoj talentu a budúcich úspechov malých tanečníkov. Pozrite si aj, akým ďalším aktivitám a projektom môžete odovzdať svoj hlas.

 

>>> Zahlasujte za najlepší projekt v Prešove

 

Na košických cestách bezpečne už od útleho veku

Je dôležité, aby sme deti už od ich útleho veku viedli k zodpovednému správaniu na cestách. Projekt Mobilný dopraváčik Smetanáčik v Košiciach si dal za úlohu priniesť nový edukačný rozmer hravou formou. „Naším cieľom je rozšíriť možnosti pohybu detí počas pobytu v Materskej škole na Smetanovej ulici v Košiciach prostredníctvom mobilného dopravného ihriska, ktorého súčasťou by boli kolobežky aj bezpečnostné prvky pre deti (prilby, chrániče).“ O vašu priazeň sa však uchádza spolu až päť zaujímavých projektov. Ktorý z nich by ste v Košiciach uvítali najviac?

 

>>> Zahlasujte za najlepší projekt v Košiciach

 

Pomoc od štyroch labiek v Leviciach

Počas posledných mesiacov bolo náročné zabezpečiť aktivity a terapie pre hendikepované deti. Medzi projektmi prihlásenými do špeciálnej výzvy Gesto pre rodičov ich nájdete hneď niekoľko, možno aj blízko pri vás. Jedným z nich je projekt Kanisterapia pre deti z regiónu Levíc. Ako uvádzajú autori: „Deti, ale aj ich rodičia sa na stretnutia so psíkmi vždy veľmi tešia. Okrem toho, že deťom cvičenie so psíkom veľmi pomáha, rodičia sa dozvedia veľa užitočných informácií od odborných fyzioterapeutov. Pre tieto detičky je táto aktivita minimálne taká dôležitá ako pre zdravé detičky hranie futbalu.“ V Leviciach však môžete podporiť aj detský letný tábor a turisticko-orientačný beh pre všetky vekové kategórie.

 

>>> Zahlasujte za najlepší projekt v Leviciach

 

Nové Zámky prinášajú Festival INAK

Máte radi aktivity, pri ktorých sa stretnú celé rodiny, zažijete výbornú zábavu a aj sa niečo nové naučíte? Festival Inak v Nových Zámkoch láka bohatým kultúrnym, voľnočasovým aj športovým programom. Vstup na festival je pre návštevníkov všetkých vekových kategórií zadarmo. Finančný dar vo výške 1 000 eur od Raiffeisen banky by sa organizátorom tejto zaujímavej akcie určite zišiel. Neprehliadnite ani ďalšie štyri projekty v tomto regióne. Každý z nich má potenciál zaujať a priniesť nové príležitosti.

 

>>> Zahlasujte za najlepší projekt v Nových Zámkoch

 

Ako zahlasovať?

Vo viac ako 40 mestách na Slovensku postúpilo do hlasovania verejnosti 2 – 5 projektov. Medzi desiatkami z nich tak môžete nájsť školu, škôlku, organizáciu či krúžok, ktoré sú blízko vášho bydliska. Máte príležitosť užiť si s deťmi príjemný rodinný čas alebo prispieť k zlepšeniu podmienok vášho obľúbeného miesta. Hlasovať môžete online do 31. 8. 2020.

 

>>> POZRITE SI VŠETKY PROJEKTY NA SLOVENSKU A ZAHLASUJTE <<<

Zdieľať na facebooku