Školský klub na RTVS pokračuje a rozširuje sa aj pre žiakov 2. stupňa

Relácia Školský klub bude mať od pondelka, 30. marca dvojnásobné trvanie
Relácia Školský klub bude mať od pondelka, 30. marca dvojnásobné trvanie / Foto: Bigstock

25. marec 2020 – Vzhľadom na to, že školy ostávajú zatvorené do odvolania sa RTVS rozhodla v spolupráci s Indíciou pokračovať vo vysielaní Školského klubu na Dvojke. Relácia bude mať od pondelka 30. marca dvojnásobné trvanie, teda 90 minút, a prinesie aktivity aj pre žiakov 2. stupňa. Televízia sa pre pokračovanie rozhodla aj vďaka nadpriemernej sledovanosti a vynikajúcim reakciám divákov.

 

Školský klub – hodinka z triedy bez kriedy bude vo vysielaní naďalej každý pracovný deň, od 9:15 do 10:45 h. Každá relácia bude rozdelená do troch blokov – vyučovanie pre 1.-2. ročník, 3.-4. ročník a 5.-7. ročník.

 

„K moderátorovi a učiteľom do vysielania pribudne aj metodik. Ten najmä rodičom vysvetlí, na čo sa jednotlivé úlohy zameriavajú a aké zručnosti rozvíjajú. Veríme, že takéto vysvetlenie pomôže divákom lepšie pochopiť spôsob koncipovania úloh a dá im tipy, ako s deťmi doma pracovať,“ povedal Peter Halák, riaditeľ neziskovej organizácie Indícia.

 

Každý deň bude vysielaniu dominovať jeden predmet – naďalej však bude pokračovať medzipredmetový charakter a úlohy budú stavané tak, aby v sebe pokrývali viaceré problematiky.

 

Školský klub RTVS

 

„RTVS sa pre pokračovanie Školského klubu rozhodla na základe výborných ohlasov a reakcií na sociálnych sieťach. Každý deň nám prichádza okolo 500 emailov od detí s ich vypracovanými úlohami, ktoré reagujú na výzvy z relácie. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľajú na príprave a vysielaní relácie,“ vysvetlil šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

Zdieľať na facebooku