Darujte deťom, ktoré to potrebujú, školské pomôcky, aby sa mohli vzdelávať

Zbierka školských pomôcok začína 1. júna.
Zbierka školských pomôcok začína 1. júna. / Foto: Bigstock

Bratislava, 31. máj 2019 – Už po desiaty raz vyhlasuje Slovenská katolícka charita Zbierku školských pomôcok. SKCH ju tradične spúšťa 1. júna, na Medzinárodný deň detí, keďže zbierka súvisí práve s deťmi. Charita malým školákom zo sociálne slabších pomerov, krízových centier či deťom z charitných detských domov na Slovensku, pomáha zbierkou naplniť ich školské tašky a uľahčuje im tak prístup k vzdelaniu.

 

Ekologicky a srdcom

Vyrástlo vám dieťa zo školskej aktovky, máte doma zvyšné detské vrecúško na telesnú či plnú zásuvku farbičiek? Nevyhadzujte ich, ale darujte. Nielen nové, ale aj použité, no stále funkčné školské pomôcky môžete odovzdať do vyše 40-tich zberných miest na celom Slovensku. Aktualizovaný zoznam zberných miest nájdete na oficiálnej stránke Slovenskej katolíckej charity www.charita.sk. Slovenská katolícka charita v tomto ročníku plánuje rozšíriť zoznam zberných miest aj o partnerské školy vzdelávacieho programu Teach for Slovakia.

 

S prázdnou taškou sa do školy nechodí

Zbierku školských pomôcok koordinuje Slovenská katolícka charita na Slovensku cez arcidiecézne a diecézne charity, ktoré poznajú konkrétne potreby v obciach či mestách rôznych regiónov Slovenska. Už 10 rokov sa touto celonárodnou zbierkou katolícka charita snaží pomáhať sociálne znevýhodneným deťom, aby opäť v septembri, na začiatku školského roka, mohli zasadnúť do školských lavíc pripravené a mali rovnakú šancu na vzdelanie ako ostatné deti. O zbierku majú Slováci záujem. Minulý rok napríklad Charita vyzbierala od štedrých darcov z celého Slovenska až 27 269 školských pomôcok. „Ľudia prichádzajú, mnohokrát sa prídu aj sami opýtať, čo je potrebné pre deti, a potom sa aj opakovane vracajú a donášajú nám buď nové alebo použité školské pomôcky. Pomôcky nemusia byť nové, ale nech sú v takom stave, aby napríklad, tí, ktorí ich chcú darovať, si vedeli predstaviť, že ich budú používať ich deti, aby sme v charitách nemali veci, ktoré budeme vyhadzovať,“ dodáva zo skúseností Boris Hrdý z Bratislavskej arcidiecéznej charity.  

 

Zbierka vrcholí začiatkom školského roka, oficiálne sa končí 15. septembra 2019. Školákov v núdzi môžete na Slovensku podporiť nielen materiálne, ale aj finančne na účte SK37 0900 0000 0001 7687 5345, variabilný symbol 2211.

Zdieľať na facebooku