Ako sa zlepší vzdelávanie v našom okolí? Môžete o tom rozhodnúť aj vy

Kvalitu vzdelávania môže ovplyvniť každý. Stačí podporiť dobré projekty v hlasovaní.
Kvalitu vzdelávania môže ovplyvniť každý. Stačí podporiť dobré projekty v hlasovaní. / Foto: Bigstock

Kvalitné vzdelanie a rozvíjanie schopností by pre svoje deti chcel asi každý rodič. Veľa záleží od učiteľov, ale aj vybavenia škôl či škôlok. A práve túto oblasť môžete ovplyvniť viac, ako by ste možno mysleli.

 

Stovky projektov po celom Slovensku sa prihlásili do práve prebiehajúceho kola známeho filantropického programu Raiffeisen banky Gesto pre mesto. Nechýbajú ani dobré nápady z vášho okolia – a je jedno, či ste z Levoče, Košíc, Banskej Bystrice, či Bratislavy. Ktorý nápad podporíte vy?

 

Prihlásilo sa vyše 240 projektov

Program Gesto pre mesto od Raiffeisen banky už vyše tri roky podporuje zaujímavé myšlienky po celom Slovensku sumou 1 000 eur. Celková suma príspevkov sa za túto dobu vyšplhala už takmer na pol milióna eur. Práve teraz pritom prebieha hlasovanie o najlepšie projekty v oblasti vzdelávania, ktorých sa na celom Slovensku prihlásilo 246. O podporu žiadali najmä materské, základné a stredné školy, centrá volného času a rôzne občianske združenia. A po čom túžia najviac?

 

1 000 eur na knižnicu, hodiny včelárstva či robotiky

,,Cieľom mnohých projektov je vynovenie učební, školských priestorov či dvorov – napríklad zakúpenie nového vybavenia, zveľadenie okolia školy, výstavba vonkajšej ekoučebne, zriadenie knižnice. Často ide aj o nákup nových učebníc a pomôcok ako interaktívna tabuľa, učebníc cudzích jazykov a podobne, ale aj o realizáciu výchovno-vzdelávacích seminárov či besied ako pre žiakov, tak pre učiteľov,“ približuje Renáta Pajtinová z oddelenia komunikácie a stratégie značky Raiffeisen banky. Našli sa však aj menej obvyklé nápady. ,,Zaujali nás najmä projekty, v ktorých chcú školy podporiť nie až tak tradičné predmety ako napríklad robotika či včelárstvo. Sme radi, že učitelia hľadajú stále nové možnosti, ako deťom priblížiť niečo nové a netradičné,“ hovorí Renáta Pajtinová.

 

Rozhodnúť môžete aj vy

Zo všetkých projektov vybrala správna rada tie najzaujímavejšie a o tom, ktorý z nich zvíťazí, ďalej rozhodujú ľudia. Príspevok v danom meste a okolí totiž vždy získa ten nápad, ktorý dostane najviac hlasov. Momentálne je teda všetko aj vo vašich rukách. Zistite, ktoré projekty by chceli získať podporu vo vašej blízkosti, vyberte si svojho favorita a zahlasujte. Šancu takto pomôcť škole, škôlke či sympatickému občianskemu združeniu vo svojom okolí máte do 30.júna 2018.

 

 

 

 

 

Ďalšie kolo – rozvoj telesnej kultúry a športu

Chceli by ste sa programu Gesto pre mesto sami zúčastniť a získať pre svoj projekt 1 000 eur? Máte šancu už od začiatku júla 2018, kedy sa rozbieha kolo týkajúce sa podpory a rozvoja telesnej kultúry a športu. Svoje nápady môžu prihlasovať školy, škôlky, mimovládne neziskové organizácie či mestá a obce, ako aj verejné inštitúcie, ktoré svojou činnosťou vykonávajú verejnoprospešný účel. Viac zistíte na Gestopremesto.sk.

Čítajte viac o téme: Granty
Zdieľať na facebooku