Profesiu lekárnika si môžu deti vyskúšať už aj v Banskej Bystrici

Deti v minilekárni zistia aj to, že výdaj liekov je spojený s poskytovaním informácií o užívaní a s odborným poradenstvom.
Deti v minilekárni zistia aj to, že výdaj liekov je spojený s poskytovaním informácií o užívaní a s odborným poradenstvom. / Foto: Dr.Max

Bratislava, 16. júna 2017 – S cieľom priblížiť povolanie farmaceuta širokej verejnosti, a najmä tým najmenším, priniesli lekárne Dr.Max modelovú lekáreň pre deti aj do ďalšieho mesta. V rámci novootvoreného indoorového a outdoorového parku v Banskej Bystrici s názvom Club Café Family sa deti v minilekárni Dr.Max môžu oboznámiť s povolaním lekárnika, i ďalšími profesiami  pracujúcimi  v lekárni, a môžu si vyskúšať, čo všetko ich práca zahŕňa.

 

Foto: Dr.Max

 

Na návštevníkov tu totiž čaká plne vybavená lekáreň, a nielen počas leta. Nájdu tu reálne škatuľky výživových a vitamínových doplnkov či ďalšie voľno predajné produkty, ale aj modelové lekárske predpisy, ktoré im umožnia lepšie pochopiť rozdiel medzi sortimentom lekárne. Môžu si vyskúšať expedíciu liekov, kde zistia, že lieky vydáva iba vysokoškolsky vzdelaný farmaceut – magister a nie predavač. Hravou formou sa takto dozvedia, aké je to pomôcť a dať odbornú radu pacientovi, ktorý sa necíti dobre, ale aj to, ako si prípravok vypýtať a popísať svoj zdravotný problém.

Zdieľať na facebooku