80 000 eur pre komunity, kde to žije

Aj tento rok môžete získať grant pre zlepšenie života vo svojej komunite od Nadácie VUB.
Aj tento rok môžete získať grant pre zlepšenie života vo svojej komunite od Nadácie VUB. / Foto: Raw Pixel

BRATISLAVA 8. septembra - Máte nápad, ako zlepšiť život ľudí vo vašom okolí, ale nemáte na to dosť peňazí? Môže vám pomôcť komunitný grant Nadácie VÚB. Tento rok získa 24 vybraných projektov grant vo výške 3 000 eur, dva z prihlásených projektov, pokiaľ budú z oblasti komunitného podnikania start-upového charakteru, dostanú špeciálne ocenenie Impact HUB v hodnote 4 000 eur.

V každom meste či obci sa nájdu ľudia, ktorí majú odvahu a odhodlanie urobiť pre svoju komunitu kus práce na projekte, ktorý všetkým dlhodobo spríjemní život. Potrebujú len dobrých spolupracovníkov a často aj finančnú pomoc. Ak patríte medzi nich, nepremeškajte príležitosť uchádzať sa o komunitný grant Nadácie VÚB. Či už plánujete obnoviť park, kultúrnu tradíciu alebo vybudovať ihrisko, stačí vyplniť náš elektronický formulár prostredníctvom elektronického systému www.nadaciavub.egrant.sk a odoslať ho do 30. septembra 2016. Tento rok pri výbere tých správnych nápadov pomôže aj organizácia Impact HUB, ktorá má s komunitnými projektmi veľa skúseností. S ich pomocou sme sa rozhodli tento rok dať šancu aj spoločensko-prospešným projektom z oblasti komunitného podnikania alebo s technologickým zameraním.

"Máme záujem podporovať aktivity, ktorých výsledky sú v komunitách dlhodobo udržateľné aj v budúcnosti. Práve túto stránku projektov dokážu najlepšie posúdiť odborníci z Impact HUB, keďže mnohé sledujú už niekoľko rokov. Naša grantová schéma umožní uskutočniť tie najlepšie v každom z ôsmich krajov Slovenska," hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB.

O 3 000 eur sa môžu uchádzať mimovládne organizácie, komunitné centrá, ale aj samosprávy. Nadácia VÚB podporí 24 komunitných aktivít (projektov) v oblasti vzdelávania, ekológie, umenia a kultúrneho dedičstva, teda 3 v každom z 8 krajov Slovenska a udelí 2 špeciálne ocenenia Celkovo bude prerozdelených 80 000 eur. Detailnejšie informácie nájdete na webstránke nadaciavub.sk.

Čítajte viac o téme: Peniaze, Neziskové organizácie
Zdieľať na facebooku