I.Husár odsudzuje správanie futbalových výtržníkov, SaS žiada expemplárne tresty

Foto: TASR
  Foto: TASR

Bratislava 18. októbra (TASR) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odsudzuje správanie sa futbalových výtržníkov počas nedeľného (17. 10.) zápasu Spartak Trnava – Slovan Bratislava. Pre obidva tímy zároveň očakávajú exemplárne tresty. TASR o tom v pondelok informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.
      


"V mene všetkých slušných priaznivcov športových podujatí a v mene všetkých detí, ktorých bolo na derby Trnava - Slovan na štadióne v Trnave neúrekom, sa dištancujem od nechutného správania sa časti fanúšikov z oboch táborov. Rizikový zápas bol nezvládnutý v mnohých ohľadoch," povedal štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár. Ako dodal, vyzývajú vedenie slovenského futbalu, aby v tejto kauze postupovalo veľmi razantne.
      

Podľa podpredsedu Výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Radovana Slobodu (SaS) je takéto správanie absolútnou neakceptovateľnou hanbou pre celý slovenský futbal. "Žiadame exemplárne tresty pre oba tímy, pretože nielen, že zlyhala organizácia zápasu, ale každý tím nesie vinu za svojich fanúšikov. Únia ligových klubov musí rozhodnúť promptne a rýchlo, aby to bolo ponaučenie pre ďalšie zápasy. Je neprijateľné, keď namiesto kvalitného futbalu majú všetky naše mladé talenty za príklad len bitku a násilnosti," doplnil Sloboda.
      

Šláger 11. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava sa v nedeľu nedohral. Hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti fanúšikov.

Zdieľať na facebooku