Účasť žiakov na podujatiach s pápežom sa považuje za účasť na exkurzii

Pápež František, vlastným menom Jorge Mario Bergoglio, SJ
Pápež František, vlastným menom Jorge Mario Bergoglio, SJ / Foto: Flickr

Bratislava 9. septembra (TASR) - Účasť detí a žiakov všetkých druhov škôl (materských, základných aj stredných) na podujatiach v rámci návštevy Svätého Otca 13. a 14. septembra sa považuje za účasť na exkurzii. Tá je súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu. Vyplýva to z usmernenia pre školy k návšteve Svätého Otca Františka na Slovensku v dňoch 12. až 15. septembra. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na svojom webe.
      

"Exkurzia môže byť zorganizovaná aj pre vybranú skupinu detí alebo žiakov," vyplýva z usmernenia, kde sa ďalej dodáva, že sa na nej nemusí zúčastniť celá trieda. Ak sa dieťa alebo žiak nezúčastní na podujatí, ktoré sa uskutoční v Bratislave, Košiciach alebo v Prešove, v tento deň sa zúčastní na bežnom vyučovaní.
      

Riaditeľ školy môže v súvislosti s návštevou pápeža v pondelok a utorok poskytnúť voľno podľa zákona o výchove a vzdelávaní (školský zákon). Alebo, ak to prevádzkové podmienky umožňujú, zabezpečiť pre deti a žiakov dištančné vzdelávanie.
       

Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.  

Zdieľať na facebooku