B. Gröhling: Budeme sa špeciálne venovať téme očkovania detí od 12 rokov

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu sa bude špeciálne venovať téme očkovania detí od 12 rokov, ktoré by malo byť povolené v najbližších dňoch.
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu sa bude špeciálne venovať téme očkovania detí od 12 rokov, ktoré by malo byť povolené v najbližších dňoch. / Foto: Bigstock

Liptovský Hrádok 7. júna (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu sa bude špeciálne venovať téme očkovania detí od 12 rokov, ktoré by malo byť povolené v najbližších dňoch. Avizoval to šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS) počas pondelňajšieho pracovného výjazdu na Liptove. Zdôraznil, že plánujú vysvetľovať dôležitosť očkovania, aby v septembri bolo v školách bezpečné prostredie. Aktuálnu situáciu označil za dobrú.
      

Minister ostatné týždne cestuje po Slovensku, aby spoznal situáciu v školách. "Zo všetkých strán počúvame iba pozitíva, všetci sa, samozrejme, tešili do škôl. Situácia je dobrá, skôr sa pripravujeme na september. Príprava spočíva na jednej strane v očkovaní, či už učiteľov alebo zamestnancov škôl cez stabilné miesta alebo výjazdové autobusy, ktoré máme v rámci Bratislavy. Na druhej strane sú to bezpečnostné opatrenia, ktoré chystáme od septembra," uviedol.
      

Podľa primátora Liptovského Hrádku a šéfa Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislava Trégera hovorili počas pracovného stretnutia aj o kapitálových výdavkoch, ktoré sú dôležité na rekonštrukcie v školách, či o personálnych problémoch. "Dotkli sme sa aj témy asistentov učiteľov, tu pociťujeme veľký deficit. Spomenuli sme tiež výchovno-vzdelávacie ciele a metodiku vyučovania. Ideme do digitálnej doby, tá by mala deti pripraviť na úplne inú situáciu v praxi," načrtol Tréger.

Čítajte viac o téme: Očkovanie Covid-19
Zdieľať na facebooku