Evakuovaní žiaci zo školy, ktorú zasiahol požiar strechy, sú v bezpečí

  zdroj: TASR

Bratislava 15. marca (TASR) - Všetky evakuované osoby z budovy súkromnej školy na bratislavských Palisádach sú v bezpečí, momentálne sú umiestnené v náhradnom objekte. Informuje o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v aktuálnych informáciách o požiari, ktorý vznikol na streche budovy, v ktorej je materská škola (MŠ) i základná škola (ZŠ).
      

Deti i učitelia opustili budovu ešte pred príchodom hasičov. "Pri požiari bolo evakuovaných 87 detí a 21 vychovávateľov z MŠ a 109 študentov a 29 učiteľov zo ZŠ," spresnili z komunikačného oddelenia Prezídia HaZZ. "Na mieste momentálne zasahujú všetky bratislavské hasičské stanices viacerými cisternami," dodali hasiči.
      

Hovorca mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Matej Števove doplnil, že okrem príslušníkov HaZZ sú na mieste aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru (DHZO) Staré Mesto. "Starostka Zuzana Aufrichtová už volala so zástupkyňou ZŠ a ponúkla v prípade potreby pomoc samosprávy," informoval. "Deti sú v druhej budove na Panenskej ulici, prichádzajú si pre ne postupne rodičia," dodal hovorca mestskej časti.

 

Pre požiar súkromnej školy na bratislavských Palisádach a zásah hasičov je prerušená premávka trolejbusových liniek 203 a 207 na Palisádach, Mudroňovej a Búdkovej. Úsekom premáva náhradná autobusová doprava. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojom webe.
      

Linka 203 premáva z Koliby len po Hodžovo námestie. Linka 207 premáva obojsmerne medzi zastávkami Hodžovo námestie a Lovinského cez Štefanikovu, Pražskú a Hroboňovu. Náhradná autobusová doprava premáva po trase Hodžovo námestie - Palisády - Búdková - Valašská a späť.
      

Požiar vznikol pred 11.00 h na streche, na ktorej pracovali robotníci, plamene zasiahli jej drevenú konštrukciu.

Zdieľať na facebooku