Otvorené môžu byť aj základné umelecké školy na individuálnu výučbu

V základných umeleckých školách sa nemôže prezenčne v individuálnej forme vyučovať spev a hra na dychový nástroj.
V základných umeleckých školách sa nemôže prezenčne v individuálnej forme vyučovať spev a hra na dychový nástroj. / Foto: Bigstock

Bratislava 8. februára (TASR) – Od pondelka môžu byť otvorené na individuálne vyučovanie aj základné umelecké školy. Prezenčné vzdelávanie je umožnené len deťom, ktoré sú vo veku žiakov prvého stupňa základnej školy. Vyplýva to z rozhodnutia ministra školstva s účinnosťou od 8. februára, zverejnenom na webe rezortu školstva.
      

V základných umeleckých školách sa nemôže prezenčne v individuálnej forme vyučovať spev a hra na dychový nástroj. "Tie sa spolu so skupinovou formou výučby realizujú dištančne," uvádza sa v materiáli Návrat do škôl 2021 od 8. februára z dielne ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.
      

Zároveň musia zamestnanci týchto škôl mať negatívny test. Ten sa vyžaduje aj od zákonného zástupcu dieťaťa. Žiaci, ktorí tieto školy navštevujú, sa nemusia testovať.
      

Niektoré školy sa od pondelka mohli otvoriť. Ide najmä o materské školy, prvý stupeň základných škôl a končiace ročníky stredných škôl. Školy sa nemôžu otvárať v čiernych okresoch, momentálne je ich deväť. Z viacerých miest avizovali, že školy neotvoria, aj keď môžu. Dôvodom je obava zo šírenia ochorenia COVID-19 medzi školákmi.

Čítajte viac o téme: Koronavírus, Dištančné vzdelávanie
Zdieľať na facebooku