Školy sa v Bratislave v pondelok 8. februára neotvoria

  Foto: Jessica Lewis / Pexels

Bratislava 7. februára (TASR) - Školy v Bratislave sa v pondelok (8. 2.) neotvoria. Magistrát hlavného mesta o tom informoval na sociálnej sieti. To, či sa školy otvoria ďalší týždeň, od 15. februára, majú jednotlivé mestské časti oznámiť počas týždňa.
      

"Diskusia starostov a starostiek nebola vôbec ľahká a jej výsledkom je, že bratislavské mestské časti budúci týždeň, teda od 8. februára, školy neotvoria a budú pokračovať v dištančnom vyučovaní," informovalo hlavné mesto.
      

Ako podotkol magistrát, ide o snahu chrániť zdravie všetkých Bratislavčanov a prispieť k zlepšeniu epidemiologickej situácie, ktorá zároveň umožní bezpečnejšie otvorenie škôl v blízkom čase.
      

Bratislavské samosprávy zároveň žiadajú vládu o jednoznačné rozhodnutie, kedy sa majú školy v Bratislave otvárať. "Situácia, keď vláda avizuje otváranie a regionálny hygienik otváranie zároveň neodporúča, vytvára len ďalší chaos a nepredvídateľnosť situácie pre tisícky rodičov," skonštatovali.
      

V Starom Meste sa má prezenčné vyučovanie obnoviť 15. februára, informovala starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová. Upozornila, že situácia v školách sa môže meniť v závislosti od stavu v jednotlivých triedach. Vplyv môže mať aj stanovisko regionálneho hygienika. Starostka ho vyzvala, aby nevydával odporúčanie, ale rozhodnutie, ktorým by sa samospráva mohla riadiť. Materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti sa otvárajú od pondelka.
      

Prednosta staromestského miestneho úradu Martin Mlýnek verí, že platnosť COVID automatu prinesie nastavenie pravidiel a istotu v rozhodovaní. Ocenil by, keby poskytovali zložky štátnej a verejnej správy jednoznačné informácie.
      

„Bratislavský kraj vykazuje vysoký podiel prítomnosti britskej mutácie nového koronavírusu. Napriek pripravenosti škôl, zodpovednému prístupu zo strany našich učiteľov a ich odhodlania materské a základné školy otvárať, považujeme ich fungovanie za rizikové,“ skonštatoval starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Ako pripomenul, regionálny úrad verejného zdravotníctva odporúča otvárať školy najskôr o dva týždne. Následne predpokladá starosta postupný, nie plošný nábeh na prezenčnú formu vyučovania.
      

 

Materské školy v Dúbravke ostanú otvorené pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorým povaha práce neumožňuje pracovať z domu. Ak sa pandemická situácia zlepší, materské školy sa majú otvoriť aj pre predškolákov.
 

Čítajte viac o téme: Koronavírus, Dištančné vzdelávanie
Zdieľať na facebooku