Bratislava: Staré Mesto chce otvoriť škôlky pre deti rodičov z prvej línie

Staré Mesto chce otvoriť škôlky
Staré Mesto chce otvoriť škôlky / Foto: Shutterstock

 Bratislava 7. januára (TASR) – Bratislavská mestská časť Staré Mesto chce pomôcť rodičom, ktorí v pandémii nového koronavírusu bojujú v prvej línii, sú zamestnancami kritickej infraštruktúry alebo majú prácu, ktorú nemôžu vykonávať z domu, a otvoriť pre ich deti materské školy a školské kluby detí (ŠKD) na základných školách. Samospráva o tom informuje na svojom webe.
      

"Záleží nám na tom, aby sme vytvorili všetkým zamestnancom kritickej infraštruktúry (lekári, zdravotné sestry, zdravotný personál, polícia či opatrovateľky) také podmienky, ktoré im pomôžu vykonávať ich prácu bez toho, aby museli riešiť, kto sa v čase, keď pracujú, postará o ich deti," spresnila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.
      

V týchto dňoch preto samospráva a vedenie škôl zisťuje záujem rodičov o tento druh pomoci. "Sme pripravení materské školy a ŠKD od 11. januára operatívne otvoriť aj napriek tomu, že na školách nebude na základe rozhodnutia ministerstva školstva prebiehať prezenčná výučba," uviedla starostka.

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Zdieľať na facebooku