Letné školy sú otvorené tretí týždeň, ich aktivity sa skončia v piatok

Rezort škola chce s letnými školami pokračovať aj v budúcnosti.
Rezort škola chce s letnými školami pokračovať aj v budúcnosti. / Foto: Bigstock

Bratislava 24. augusta (TASR) – Letné školy sú otvorené tretí týždeň, ich aktivity sa skončia v piatok 28. augusta. Rezort školstva avizuje, že chce s týmto projektom pokračovať aj do budúcna, pričom chce na ne vyčleniť aj viac financií.
      

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu podporilo 244 projektov letných škôl a rozdelilo im 375.800 eur. Za tieto peniaze môžu školy zrealizovať 581 cyklov v celkovej dĺžke trvania 19.225 hodín pre 8553 detí.
      

Spätná reakcia na realizáciu letných škôl je podľa ministerstva školstva veľmi pozitívna. "Takže aj počas budúcich letných prázdnin budeme pokračovať s letnými školami. Budeme ich určite rozširovať a prispievať na ne oveľa viac financií. Chceli by sme, aby boli variabilnejšie a boli v priebehu dvoch mesiacov, aby si školy mohli vyberať jednotlivé moduly. Budeme to ešte celé kreovať aj na základe spätnej väzby," povedal po návšteve letnej školy v Bystranoch v okrese Spišská Nová Ves minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).
      

Cieľom letných škôl je vyrovnať rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach žiakov, ktoré vznikli alebo sa prehĺbili v dôsledku prerušeného vyučovania v školách, ako aj poskytnúť možnosť adaptácie žiakov na začatie školského roka 2020/2021 po stránke vzdelávacej, socializačnej a výchovnej. Žiaci sa v nich mohli vzdelávať v termíne od 10. augusta a posledný deň ich navštívia v piatok 28. augusta.
      

Žiaci a študenti sa do škôl po letných prázdninách vrátia opäť v stredu 2. septembra.

Zdieľať na facebooku