https://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=16NFXWcKYQDKi_SBGPvkGKQO.D3ibVg0G859.3lDEDH.p7/fastid=cxijhwrgujskyjgrnhwhwhbiirmh/stparam=rppqqpefsr/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.gestopremesto.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_campaign=gesto-pre-rodicov-062020~gde~hlasovanie&utm_content=eduworld~titulka~branding~~
Články: Pre študentov
O projekte

 

Na školách v rizikových oblastiach budú platiť prísne opatrenia, tvrdí B.Gröhling

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
V prípade, že by na Slovensku vypukla druhá vlna nového koronavírusu, na školách v rizikových oblastiach budú platiť prísne opatrenia. / Foto: Bigstock

Bratislava 21. júla (TASR) – V prípade, že by na Slovensku vypukla druhá vlna nového koronavírusu, na školách v rizikových oblastiach budú platiť prísne opatrenia. V krajnom prípade môže dôjsť aj k ich zatvoreniu. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) na sociálnej sieti.
      

"Na školách, ktoré nebudú v miestach nákazy, bude prebiehať vyučovanie štandardne, ale aj s dôrazom na dezinfekciu a hygienické opatrenia," poznamenal minister. Zároveň avizuje, že do budúcna plánuje rezort školstva postupovať individuálne podľa každého regiónu a situácie v ňom. Regionálne úrady verejného zdravotníctva budú sledovať ohniská nákazy a na základe toho budú rozhodovať.
      

Šéf rezortu školstva poznamenal, že od 17. augusta budú školám zasielať manuál, od materských až po stredné školy vrátane internátov a jedální. Rovnako sa vypracujú odporúčania aj pre vysoké školy a ich internáty, ako aj odporúčania v súvislosti s prijímaním zahraničných študentov. "Okrem toho v prípade dištančného vzdelávania pripravujeme aj opatrenia pre sociálne znevýhodnených žiakov a plánujeme posilnenie portálu Učíme na diaľku," uviedol minister na sociálnej sieti. Ako dodal, materiály pripravujú aj samosprávy a iné ministerstvá.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.