Aplikácia HybSaDoma.sk má rozhýbať deti v čase pandémie

Aplikácia HybSaDoma.sk
Aplikácia HybSaDoma.sk / Zdroj: HybSaDoma.sk

Bratislava 24. apríla 2020 (TASR) - Ministerstvo školstva zverejnilo aplikáciu na pomoc učiteľom telesnej výchovy, inštruktorom pohybových aktivít a športovým trénerom najmä mládeže.

 

Aplikácia HybSaDoma.sk umožňuje učiteľovi zostavovať pre svojich žiakov súbory cvičení pre virtuálne hodiny telesnej výchovy, trénerom zase pripravovať pre svojich zverencov tréningové jednotky. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva.

Jednotlivé cvičenia je možné zverejňovať vo forme videí, fotografií, obrázkov alebo textových popisov. Žiaci a športovci môžu následne podľa pokynov absolvovať cvičenia a poskytovať po odcvičení spätnú väzbu učiteľovi či trénerovi.

Aplikácia slúži aj ako inšpirácia pre verejnosť, keďže cvičenia vo verejnej sekcii je možné si prezerať aj bez potreby registrácie. Na vhodný obsah cvičení vo verejnej sekcii dozerá ministerstvo.

Rezort školstva sa stotožňuje s názorom lekárov, že dobrá imunita človeka je dôležitá v boji s infekčnými chorobami. "Preto odporúčame všetkým ľuďom pohyb na čerstvom vzduchu bez ohľadu na to, či je vykonávaný individuálne pre vlastné potešenie alebo pod vedením športového odborníka. Aplikácia HybSaDoma.sk nám môže pomôcť vstať spred počítača a potešiť sa pohybom," dodalo ministerstvo školstva.

 

Na webe nájdete napríklad takéto cvičenia:

 

 

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Zdieľať na facebooku