Na Detskej Univerzite Komenského Online špeciál študuje 400 detí, ďalšie sa môžu pridať

Detská Univerzita Komenského (DUK) Online špeciál
Detská Univerzita Komenského (DUK) Online špeciál / Foto: Bigstock

Bratislava 16. apríla 2020 (TASR) - Takmer 400 študentov-školákov získava vedomosti prostredníctvom vzdelávacieho projektu Detská Univerzita Komenského (DUK) Online špeciál, ktorý v marci spustilo bratislavské Divadlo Aréna v spolupráci s IT spoločnosťou Datalan.
      

"Nateraz na online univerzite cez www.dukonline.sk študuje 213 dievčat a 184 chlapcov. Najviac učeniachtivých detí má desať rokov a najpočetnejšie zastúpený je Bratislavský kraj," TASR o tom informovala PR manažérka Slávka Boldocká.
      

Projekt určený pre deti na celom Slovensku sprístupňuje 44 zaujímavých a inšpiratívnych videoprednášok slovenských aj zahraničných prednášajúcich, ktoré boli súčasťou posledných piatich ročníkov DUK. Každý týždeň online štúdia predstavuje jeden ročník.
      

Prednášky profesorov sú prispôsobené deťom základných škôl, ktoré sa dozvedajú napríklad aj to, prečo potrebujeme dýchať, prečo je stres zlý aj pre baktérie, prečo môžu policajti nasadzovať putá, alebo prečo lietadlo nespadne. "Školáci si môžu vybrať ľubovoľný deň či čas, keď si v rámci otvoreného ročníka tú-ktorú prednášku vypočujú a vyplnia test," priblížila Boldocká projekt Zostaň doma a študuj na DUK Online špeciál, s ktorým iniciátori prišli v súvislosti s opatreniami vlády pre pandémiu nového koronavírusu. Prístupný bude do 3. mája a počet detí je vďaka online forme neobmedzený. "Deti sa môžu stále pridať, diplom s 'titulom' dostanú však podľa toho, koľko ročníkov absolvujú," uzavrela.

Zdieľať na facebooku