Bratislavské Staré Mesto pre koronavírus zatvára ZŠ Hlboká

  Foto: Bigstock

Bratislava 8. marca (TASR) – Bratislavské Staré Mesto pre nový koronavírus uzatvára preventívne od pondelka (9. 3.) Základnú školu (ZŠ) Hlboká. Dôvodom je, že niektorí žiaci sa dostali do priameho kontaktu s potvrdenými infikovanými osobami. Na škole bude výchovno-vzdelávací proces prerušený do 18. marca. TASR o tom informoval staromestský hovorca Matej Števove.
      

"Dozvedeli sme sa, že niektoré deti boli v priamom kontakte s potvrdenými infikovanými osobami. Nechceme nič podceniť, preto školu radšej uzatvárame. Zatiaľ na desať dní, situáciu budeme priebežne monitorovať a vyhodnocovať," skonštatovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová s tým, že deti dostanú elektronicky pokyny na domáce úlohy.
      

Starostka ubezpečila, že budú sledovať aj ostatné základné školy a na hodinovej báze vyhodnocovať situáciu. "V prípade najmenšieho podozrenia uzavrieme aj ďalšie základné školy v Starom Meste, ktoré sú v našej pôsobnosti," doplnila Aufrichtová.
      

Hlavné mesto v súvislosti s novým koronavírusom a preventívnym zatváraním školských zariadení zdôrazňuje, že šíriace sa správy o plošnom zatváraní základných a materských škôl nie sú pravdivé. „Bratislavské mestské časti zatiaľ nepristupujú k plošnému zatváraniu materských a základných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti,“ poznamenal hovorca mesta Peter Bubla.
      

K zatvoreniu školy pristupuje vedenie školy po konzultácii s regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) zatiaľ iba v jednotlivých konkrétnych prípadoch. A to základe podozrenia z kontaktu žiaka s osobou, u ktorej bolo potvrdené ochorenie. Bližšie informácie poskytne bratislavský magistrát na pondelňajšej tlačovej konferencii.
      

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v nedeľu preventívne rozhodol, že od pondelka na týždeň preruší vyučovanie na všetkých stredných školách vo svojej pôsobnosti. Zatvorenie sa týka aj osemročných gymnázií a základných škôl na Dunajskej a Teplickej ulici v Bratislave, rovnako tak aj strednej odbornej školy v Malinove.
      

Okrem toho je v Bratislave až do 22. marca zatvorená Cambridge International School v Starom Meste. Dôvodom je potvrdenie ochorenia u rodinného príslušníka jedného zo žiakov.

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Zdieľať na facebooku