Jarné prázdniny si po žiakoch zo západu užijú školáci na strednom Slovensku

Od pondelka 24. februára sa začínajú pre žiakov základných a stredných škôl v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji jarné prázdniny.
Od pondelka 24. februára sa začínajú pre žiakov základných a stredných škôl v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji jarné prázdniny. / Foto: Bigstock

 Bratislava 24. februára 2020 (TASR) - Od pondelka 24. februára sa začínajú pre žiakov základných a stredných škôl v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji jarné prázdniny. Žiaci sa do školských lavíc na strednom Slovensku vrátia opäť 2. marca.
      

Týždeň oddychu je už tradične rozložený podľa jednotlivých regiónov Slovenska. Ako prví prázdninovali v tomto školskom roku školáci v  Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, a to v termíne od 17. do 21. februára.
      

Najdlhšie si na jarné prázdniny musia počkať žiaci na východnom Slovensku. V Prešovskom a Košickom kraji sú jarné prázdniny naplánované od 2. do 6. marca, a do školských lavíc sa opäť vrátia v pondelok 9. marca. 
      

Po jarných prázdninách čakajú školákov ďalšie prázdniny počas veľkonočných sviatkov. Školáci si oddýchnu od štvrtka 9. apríla do utorka 14. apríla. Školské vyučovanie sa začne v stredu 15. apríla.
      

Harmonogram školských prázdnin uverejňuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.

Zdieľať na facebooku