V Košiciach má jedenásť škôl chrípkové prázdniny

  Foto: Bigstock

Košice 29. januára (TASR) – Chrípkové prázdniny vyhlásilo 11 materských (MŠ) a základných škôl (ZŠ) v pôsobnosti mesta Košice. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Fabian.
      

K dočasnému prerušeniu ich prevádzky došlo podľa neho na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach a po dohode s riaditeľmi škôl.
      

Od utorka (28. 1.) sú pre chrípku zatvorené ZŠ na Janigovej a Hroncovej ulici. Od stredy sa k nim pridáva aj ZŠ Ľudovíta Fullu na Maurerovej 21 a ZŠ Drábova. Chrípkové prázdniny majú trvať do piatka (31. 1).
      

Výchovno-vzdelávací proces prerušili od stredy aj v MŠ Trebišovská 11, Kežmarská 46, Elokované pracovisko Lorinčík 15, Boženy Němcovej 4, Budapeštianska 1 a Turgenevova 38. V utorok (28. 1.) nešli do škôlky ani žiaci z MŠ Jaltská 33, na ktorej je takisto z dôvodu zvýšeného výskytu respiračných ochorení prerušená prevádzka.
      

Fabian pripomenul, že chrípkové prázdniny sa vyhlasujú vtedy, ak chorobnosť žiakov prevýši 30 percent. „V takom prípade zvyčajne hygienici z RÚVZ odporúčajú zatvoriť základnú, respektíve materskú školu na nevyhnutnú dobu po dobu troch až štyroch dní. Vzhľadom na vývoj situácie sa dá očakávať, že počet dočasne zatvorených škôl v našom meste bude v najbližších dňoch narastať,“ dodal.
 

Zdieľať na facebooku