Žiaci už dostávajú vzdelávacie poukazy na mimoškolskú činnosť

Vzdelávacie poukazy školy začali odovzdávať žiakom.
Vzdelávacie poukazy školy začali odovzdávať žiakom. / Foto: Bigstock

Bratislava 9. septembra (TASR) - Základné a stredné školy majú podľa zákona čas na vydanie vzdelávacích poukazov na mimoškolskú činnosť svojim žiakom do utorka (10. 9.). Následne, do 25. septembra, si žiak môže vybrať konkrétne záujmové vzdelávanie a poukaz odovzdať škole alebo školskému zariadeniu, ktoré toto vzdelávanie poskytuje. TASR o tom informovali z odboru komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR.
      

Hodnota vzdelávacieho poukazu je na tento rok stanovená na 32 eur (3,2 eura na jeden mesiac). Škola nemôže brániť svojim žiakom, aby poukaz použili v inej škole alebo školskom zariadení. Môže ísť aj o centrá voľného času či základné umelecké školy. Žiak nie je povinný poukaz odovzdať žiadnemu poskytovateľovi záujmového vzdelávania a vtedy sa nevyčerpané finančné prostriedky presúvajú na iný účel v rozpočte rezortu školstva, napríklad na dohodovacie konanie.
      

V minulom školskom roku žiaci využili takmer 560.000 poukazov, za ktoré MŠVVŠ SR vyplatilo zriaďovateľom viac ako 17,7 milióna eur. 

Zdieľať na facebooku