V apríli čaká školákov sedem celoštátnych kôl predmetových olympiád

Až sedem olympiád budú riešiť šikovní školáci v apríli.
Až sedem olympiád budú riešiť šikovní školáci v apríli. / Foto: Bigstock

Bratislava 1. apríla (TASR) – V apríli sa uskutoční sedem celoštátnych kôl predmetových olympiád. Najlepší žiaci z celého Slovenska si zmerajú sily na olympiádach z ruského jazyka, ľudských práv, slovenského jazyka a literatúry, fyziky, ale aj na Turnaji mladých fyzikov. Biologická olympiáda bude zameraná nielen na projektovú, ale aj na teoreticko-praktickú časť. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

 

Celoštátne kolo 27. ročníka Turnaja mladých fyzikov s 25 súťažiacimi sa uskutoční v IUVENTE – Slovenskom inštitúte mládeže v Bratislave od 2. do 5. apríla. V stredu 10. apríla sa začne v Inštitúte vzdelávania Ministerstva spravodlivosti SR v Omšení 21. ročník Olympiády ľudských práv s 54 účastníkmi. 


"V dňoch 11. až 14. apríla sa bude konať jubilejný 60. ročník Fyzikálnej olympiády, ktorý privíta 27 najúspešnejších žiakov v dvoch slovenských mestách. V Trenčianskych Tepliciach sa uskutoční riešenie teoretickej časti a na Gymnáziu Ľudovíta Štúra v Trenčíne budú súťažiaci riešiť experimentálne úlohy," uviedol rezort školstva. Od 11. do 12. apríla sa v Modre uskutoční 11. ročník Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, kde si svoje vedomosti otestuje 24 súťažiacich.


"Celkovo 50 najlepších žiakov čaká na celoslovenské meranie síl v rámci 49. ročníka Olympiády z ruského jazyka, ktoré sa bude konať 16. - 17. apríla v Centre účelových zariadení v Bratislave," poznamenalo ministerstvo školstva. Koniec mesiaca bude patriť 53. ročníku Biologickej olympiády. Celoštátne kolo Biologickej olympiády z projektovej časti sa uskutoční 24. až 26. apríla v Centre účelových zariadení v Bratislave, kde si svoje zručnosti otestuje 40 žiakov. Súčasne prebehne aj súťaženie žiakov v teoreticko-praktickej časti, a to na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. 


V máji sú naplánované ďalšie celoštátne kolá olympiád. Súťažiaci si preveria svoje vedomosti z francúzskeho jazyka, techniky, dejepisu a geografie.

Zdieľať na facebooku