Na projekt Nezastaviteľní sa vyzbieralo vyše 51.000 eur

Na pomoc hendikepovaným sa v rámci projektu Nezastaviteľní vyzbieralo vyše 51.000 eur.
Na pomoc hendikepovaným sa v rámci projektu Nezastaviteľní vyzbieralo vyše 51.000 eur. / Foto: Shutterstock

Bratislava 21. októbra (TASR) - Na pomoc hendikepovaným sa v rámci projektu Nezastaviteľní vyzbieralo vyše 51.000 eur. Peniaze poputujú na zakúpenie športových pomôcok pre 13 hendikepovaných a na rozšírenie pomoci ľuďom s telesným postihnutím v ďalšom roku. Ambasádormi projektu sú stand-up komik a raper Bekim Aziri a paraolympionička Anka Oroszová.

Jedným z tých, ktorým projekt pomohol, je Tomáš Števo zo Zlatých Moraviec. Po dopravnej nehode ochrnul a ostal na invalidnom vozíku. "Ďakujem všetkým, ktorí vymenili vlastné pohodlie za aktívny pohyb, a tým nám pomohli. Veľmi sa teším, ako na novom handbiku vyrazím na prvú jazdu," povedal. Peniaze sa podarilo vyzbierať vďaka asi 200.000 ľuďom, ktorí prešli popod špeciálne brány či si zakúpili darčeky.

Druhý ročník projektu podporil aj slovenský skialpinista Jakub Šiarnik, ktorý prijal výzvu a stretol sa s účastníkmi projektu v priamom súboji v jazde na handbike trenažéri. "Tím Nezastaviteľných je pre mňa vzorom a dať si s nimi časovku na handbike trenažéri bol pre mňa športový zážitok," dodal.

Čítajte viac o téme: Neziskové organizácie
Zdieľať na facebooku