Na školách je dostupný edukačný program o prevencii prevenciu žiakov pred HPV vírusom

  Foto: BIgstock

 Bratislava 4. marca (TASR) - Rezorty školstva a zdravotníctva podporujú prevenciu žiakov pred HPV vírusom formou edukačného programu Health Flag. Školy sa budú môcť zapojiť do druhej fázy projektu. TASR o tom informoval odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR v súvislosti s tým, že pondelok je Svetovým dňom povedomia o HPV víruse.
        

Do pozornosti dal rezort školstva projekt občianskeho združenia (OZ) Áno prevencia s názvom Health Flag. Ide o online edukačný program, nad ktorým prebral záštitu. "V prvej fáze sa do neho prostredníctvom platformy EduPage zapojilo 255 tried, registrovalo sa približne 4200 študentov a test spravilo 2800 študentov, čo je vynikajúca správa, lebo za týmito číslami je nielen záujem študentov o svoje zdravie, ale aj snaha pedagógov po celom Slovensku," uviedol štátny tajomník MŠVVaM Ján Hrinko.
        

Stredné školy sa podľa slov ministerstva budú môcť zapojiť do druhej fázy projektu Health Flag. V najbližšom období má OZ Áno prevencia organizovať webinár o pravidlách a možnosti zapojenia sa s voľným vstupom pre všetkých učiteľov, ktorí prejavia záujem. Títo automaticky získajú e-book s potrebnými informáciami. 
        

Ako avizovali z rezortu, školy a ich triedy sa budú môcť zapájať do projektu v apríli a máji. Žiakov do súťaže prihlasuje pedagóg. Podotkli, že v máji by sa malo konať druhé, náročnejšie kolo súťaže. Vyhodnotenie a oceňovanie najlepších tried a učiteľov sa podľa ich slov uskutoční v júni. 
        

Ministerstvo zdravotníctva SR podporuje projekt Health Flag, ktorý podľa štátneho tajomníka rezortu Ladislava Slobodníka dostáva do škôl hravou formou tému zdravia a prevencie. "Jeho výsledky dokazujú užitočnosť takýchto projektov, pretože je nevyhnutné vzdelávať v tejto téme ľudí už v mladom veku. O to viac, ak majú možnosť zaočkovať sa proti HPV zo zdrojov verejného zdravotníctva vo veku 12 - 14 rokov, ktorá im poskytne ochranu voči rizikovému ľudskému papilomavírusu (HPV) prakticky na celý život," dodal Slobodník. 

Zdieľať na facebooku