Prieskum: Finančné vzdelávanie na ZŠ považuje väčšina Slovákov za nedostatočné

Finančné vzdelávanie na základných školách považuje 57 percent Slovákov za nedostatočné.
Finančné vzdelávanie na základných školách považuje 57 percent Slovákov za nedostatočné. / Foto: Pexels

Bratislava 13. septembra (TASR) - Finančné vzdelávanie na základných školách považuje 57 percent Slovákov za nedostatočné. Prieskum tiež ukázal, že šesť z desať dospelých si nie je istých svojimi znalosťami o oblasti financií a dlhov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu spoločnosti EOS KSI Slovensko vykonaného v spolupráci s agentúrou AKO.
        

Podľa prieskumu 57,4 percenta dospelej populácie označuje možnosti naučiť sa o financiách v rámci základnej školskej výučby za nedostatočné. Traja z desiatich opýtaných Slovákov považujú
tieto možnosti za čiastočne dostačujúce a za dostatočné ich označuje len každý dvadsiaty respondent.
        

Úroveň výučby detí na ZŠ o financiách vnímajú ako nedostatočnú nadpriemerne mladí ľudia vo veku 18 - 33 (68 percent), seniori 66 plus (60 percent), ľudia s príjmom nad 1200 eur, ľudia s trvalým pobytom v Bratislavskom a Trnavskom kraji, Slováci, ktorí dlhy voči firmám alebo inštitúciám nikdy nemali (63 percent), ako aj tí, ktorí v súčasnosti pôžičky majú (61 percent).
        

Prieskum bol realizovaný na reprezentatívnej vzorke 1000 dospelých respondentov metódou zberu dát CAWI (online panel) v druhom štvrťroku 2023.
 

Zdieľať na facebooku