Jesenná zábava na zámku Schloss Hof

Jeseň v zámku Schloss Hof
Jeseň v zámku Schloss Hof / Foto: Michal Clic

Neďaleko slovenskej hranice sa rozprestiera veľkolepé vidiecke sídlo, ktoré v minulosti patrilo princovi Eugenovi a neskôr Márii Terézii. Dnes toto miesto ponúka voľnočasové vyžitie pre všetky generácie. Jesenné zámocké záhrady prinášajú nádhernú paletu farieb a spolu s nimi aj rozmanitú programovú ponuku. Nechajte sa očariť skvelými výstavami, vystúpeniami umelcov a remeselníkov.

 

Oslava jesene

V závere septembra sa zámocká príroda už zahalí do nádherných pestrých farieb. Zlatistá paleta listov obrovských gaštanov v barokových záhradách, posledné súkvetia letničiek a nádherne voňavý vzduch vytvoria jedinečnú kulisu na Jesennú slávnosť

Prechádzka v barokových záhradách odetých do tisícov odtieňov jesene a skvelé výstavy v zámku, sú iste skvelým lákadlom. Roztomilé tekvicové dekorácie v mnohorakých variáciách, k tomu tematicky ladené stánky na statku s lahodnými jesennými dobrotami z regionálnych plodín a to všetko v sprievode príjemnej hudby. Deti sa vyšantia na detskom ihrisku či v tvorivých dielničkách s jesennou tematikou. 

Jazdenie na poníkoch pre najmenších, a taká jazda na koči pestrofarebným barokovým areálom s jesenným vánkom vo vlasoch tiež určite stojí za zmienku. 

Barokové záhrady aj v tomto období ponúkajú krásne zákutia na príjemný piknik, pri čom si môžete vychutnať aj vôňu prichádzajúcej jesene, stromy zahaľujúce sa do tisícov farieb a spoznať zámocký areál z celkom inej perspektívy.

 

Foto: Michal Clic

 

Strašidelne zábavný zámok Schloss Hof

V duchu strašidiel a napätia sa bude niesť posledný októbrový týždeň. Ako to poznáme halloweenska tradícia je spojená so strašidlami. Strašidelné schovávačky, zbieranie sladkostí či vyrezávanie tekvíc dnes obľubujú najmä deti. No a kde sa dá lepšie blúdiť, túlať a hľadať strašidlá ako v zámockom labyrinte či tajných chodbách v podzemí zámku? 

Nádherná zámocká kulisa, rozľahlé záhrady a autentické komnaty sa v dňoch 21.-31. októbra premenia na jedinečnú scénu s množstvom originálnych, zábavných a samozrejme i trošku strašidelný programových prvkov. Blúdenie v strašidelnom labyrinte, kreatívne tvorenie, maľovanie na tvár v znamení strašidiel, upírov i čarodejníc a tematické divadelné predstavenie sa postarajú o veselý program počas jesenných prázdnin. 

Vyberte si z bohatej programovej ponuky, každému podujatiu dominuje iný charakter a krásna imperiálna kulisa v podobe zámku a barokového parku je tým najväčším bonusom.

 

Foto: Michal Clic

 

Miesto: Zámok Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 / Zámok Niederweiden, 2292 Niederweiden 1
Termíny podujatí: 
Jesenná slávnosť:  30. september a 1. október

Strašidelná jeseň: 21. a 22. október, 26. – 31. október

www.schlosshof.at/sk

Zdieľať na facebooku