PR

Získajte jazykovú aplikáciu WocaBee s dotáciou ministerstva školstva a s výhodným bonusom!

Do 31.12.2023 môžu základné a stredné školy získať inovatívnu aplikáciu WocaBee vďaka finančnému príspevku Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu na podporu digitálnej transformácie vzdelávania. WocaBee umožňuje pre tento účel zakúpenie licencií formou výhodného kreditu s 10 % bonusom, ktorý má neobmedzenú platnosť.

Deti z O2 Športovej akadémie Mateja Tótha sú na výkony pripravené lepšie ako tie, ktoré ju nenavštevujú

O testovaní, výsledkoch, cieľoch a vyhľadávaní talentov sme sa rozprávali so športovým riaditeľom Michalom Tóthom a s Máriou Bedlekovou, riaditeľkou Športovej akadémie Mateja Tótha.

Vianoce na zámku Schloss Hof

V predvianočnom období sa najrozľahlejšie vidiecke sídlo Rakúska, ktoré sa rozprestiera neďaleko hranice so Slovenskom, premení na čarovnú vianočnú dedinku. Nájdete tu nielen tradičné jedlá a lahodné nápoje, ale aj umelecko-historickú porciu nefalšovanej vianočnej atmosféry.

Olympijský víťaz Matej Tóth bojuje za správnu vec: Ako vyriešiť nedostatok pohybu detí v školách?

Vo štvrtok, 9. novembra 2023 bolo podpísané Memorandum o spolupráci medzi Športovou akadémiou Mateja Tótha, o. z. a Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Učte deti narábať s peniazmi: Ako na predškolákov a čo by malo byť jasné tretiakom?

Odborníci sa zhodujú, že prvé roky života sú zásadnými pre vývoj dieťaťa. Množstvo zručností si dieťa v podnetnom prostredí osvojí automaticky samo. Popri nich by sme však nemali zabúdať na tie, ktoré mu môžeme dať my – a medzi ne patrí schopnosť narábať s peniazmi.

Súťaž Greenfluenceri a energia motivuje študentov k udržateľnému mysleniu

Súťaž, zameraná na problematiku efektívneho využívania energie a ochrany životného prostredia, ktorá minulý školský rok zaznamenala u študentov veľký ohlas, vstupuje do ďalšieho ročníka.

Podpora lídrov zajtrajška: Európska komisia spúšťa súťaž „ImagineEU“ pre stredné školy

S novým školským rokom sa študentom naprieč Európskou úniou (EÚ) na horizonte črtá úžasná príležitosť, ktorá do európskej demokracie sľubuje priniesť angažovanosť a vzdelávanie. Európska komisia spúšťa súťaž ImagineEU, v ktorej vyzýva študentov, aby sa vydali na cestu objavovania.

V medzinárodnej jazykovej súťaži s WocaBee môžu školy získať až 6 000 EUR na modernizáciu

Od začiatku októbra sa môžu základné a stredné školy na Slovensku zaregistrovať do medzinárodnej súťaže Jazykový WocaBee šampionát. Môžu tak zlepšiť úroveň jazykových vedomostí na škole, a zároveň súťažiť o celkovo 6 000 EUR na svoju modernizáciu.