PR

Projekt ENTER hlási úspech: Za tri roky existencie vyškolil viac ako 1500 učiteľov a rozdal takmer 10 000 micro:bitov

Výskumy dokazujú, že iba 4 z 10 detí vedia pracovať so základnými počítačovými programami, ktoré budú v budúcnosti potrebovať v práci.

Ak to myslí úprimne učiteľ, chrániť prírodu budú úprimne aj deti

Environmentálne povedomie občanov je na Slovensku nedostatočné a nevedie k zmene správania a nastavenia hodnôt v zmysle udržateľného rozvoja. Citujeme zo Stratégie environmentálnej politiky SR do roku 2030. So vzdelávaním je nutné začať už vo veľmi skorom veku, konštatuje sa tiež v stratégii. Ako to funguje v praxi?

Prečo študovať podnikanie na UNYP?

Štúdium Business Administration so zameraním na podnikanie na University of New York in Prague je ideálnou voľbou pre ambicióznych študentov, ktorí majú motiváciu a odhodlanie založiť si vlastný podnik a veľký záujem dozvedieť sa, o čom je svet podnikania.

Máte nápad, ako zlepšiť svoje okolie? Tesco ponúka stovky eur na jeho realizáciu

Máte nápad, ako zlepšiť svoje okolie, len vám chýbajú financie? Poradíme vám, ako sa môžete jednoducho dostať k stovkám eur pre svoj projekt.

FinQ prináša kvalitu do vzdelávania už štvrtý rok. Výzva pre nové školy je otvorená

Inovatívny vzdelávací program FinQ, ktorý úspešne realizuje nezisková organizácia FinQ Centrum na 124 školách, vyhlasuje výzvu na prihlasovanie pre nové základné a stredné školy.

Deti sa dnes učia na školách to, čo im bude o 10 rokov zbytočné

Školy dnes pripravujú deti na prostredie, o ktorom nevieme, ako bude vyzerať, no to, čo vieme povedať je, že vplyv technológií a umelej inteligencie povedie k nutnosti rozvoja mäkkých zručností. Na tomto sa zhodli spíkri konferencie: Zručnosti do neznámej budúcnosti.

Získajte pomôcku s umelou inteligenciou pre efektívnu výučbu cudzieho jazyka

Učitelia cudzích jazykov sa môžu do konca marca so svojimi žiakmi zapojiť do celoslovenskej súťaže pre školy. Vo veľkonočnej súťaži s WocaBee môže získať jedna škola v každom okrese inovatívnu aplikáciu na učenie slovíčok bezplatne na pol roka!

Trh práce sa mení, deti potrebujú iné zručnosti. Školy by tomu mali prispôsobiť výučbu

Ako zmení umelá inteligencia trh práce a vzdelávanie? Ako pripravovať žiakov a študentov na povolania, ktoré dnes nepoznáme? Dozviete sa 21. marca na konferencii Zručnosti do neznámej budúcnosti.