PR

Pomôžte zlepšiť život na Slovensku, Tesco podporí až 231 lokálnych projektov sumou 170-tisíc eur

Máte nápad, ako zlepšiť život na Slovensku? Teraz máte jedinečnú šancu získať peniaze na svoj projekt, ktorý pomôže komunitám. Tesco spúšťa už 15. edíciu grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame na podporu lokálnych projektov. Prihlasovanie projektov trvá až do 5. mája 2024 cez webstránku grantu.

Prihláste aj vašu školu do súťaže o Kaufland Krúžky varenia

Hľadá sa 25 základných škôl, ktoré disponujú funkčnou kuchynkou i ochotným pedagógom, ktorý prejde zaškolením a celý krúžok povedie. Ak tá „vaša“ spĺňa tieto podmienky, stačí už len vyplniť prihlášku a poslať ju najneskôr 30. apríla 2024 na príslušnú adresu.

Digitvor TABI učí deti o peniazoch unikátnym spôsobom

Medzinárodné testovania opakovane ukazujú, že slovenské deti sa so svojimi vedomosťami o financiách nachádzajú pod priemerom európskych krajín. Inovatívna banková aplikácia Tabi deti vzdeláva o peniazoch spôsobom, ktorý je im blízky.

Zranilo sa alebo ochorelo vaše dieťa v zahraničí? Na toto sa môžete spoľahnúť

Nezanedbajte cestovné poistenie pre vaše dieťa. Nielen, že zaistí preplatenie liečebných nákladov pri zdravotných komplikáciách, ale poisťovňa môže zaplatiť aj vašu návštevu hospitalizovaného dieťaťa v zahraničí.

Vďaka dotácii a bonusu môžu školy používať WocaBee aj niekoľko školských rokov.

Do 31.3. 2024 môžu základné a stredné školy na Slovensku získať inovatívnu aplikáciu na učenie cudzích slovíčok WocaBee s dotáciou ministerstva školstva. WocaBee umožňuje zakúpenie licencií aplikácie formou výhodného kreditu s 10 % bonusom, ktorý má neobmedzenú platnosť.

WocaBee do každého okresu aj wellness pre učiteľa. To sú ceny veľkonočnej jazykovej súťaže pre školy.

Učitelia cudzích jazykov sa môžu do 27. marca 2024 so svojimi žiakmi zapojiť do celoslovenskej jazykovej súťaže pre školy. V súťaži môže získať jedna škola v každom okrese inovatívnu aplikáciu na učenie slovíčok WocaBee bezplatne až do konca letných prázdnin. Pre učiteľov je pripravený aj zaslúžený wellness pobyt.

Imperiálne svadby na zámku Schloss Hof

Nádherný klenot cisárskeho dedičstva, zámok Schloss Hof otvára svoju veľkolepú hlavnú sezónu 9. marca 2024. Jedinečný komplex budov s luxusne zariadenými zámockými komnatami, barokovými záhradami a rozsiahlym statkom na ploche takmer 70 hektárov, tvorí umelecký celok a pozýva na nezabudnuteľnú cestu časom.

WocaBee vzdeláva učiteľov bezplatne už štvrtý školský rok. Na február pripravili ďalších päť odborných webinárov.

Tisícky zúčastnených učiteľov, štyri desiatky online podujatí s kvalitnými lektormi, najlepšie hodnotenia. To sú v skratke odborné webináre pre učiteľov (nielen) cudzích jazykov, ktoré od roku 2021 organizuje spoločnosť WocaBee. Vo februárovej sérii webinárov nájdu učitelia opäť užitočné tipy na oživenie a zefektívnenie svojich hodín cudzích jazykov.