Nadácia Volkswagen Slovakia venuje v roku 2014 na vzdelávanie 120.000€

  

Nadácia Volkswagen Slovakia podporí prostredníctvom grantových programov v tomto roku materské, základné, stredné a vysoké školy, ale i detské domovy. Získať môžu na vzdelávacie aktivity celkovo 120 000 eur. Podporujeme aktívnych žiakov, študentov, ale i učiteľov, ktorí sú ochotní vzdelávaniu venovať viac,“ hovorí Eric Reuting, predseda správnej rady Nadácie VW SK.

 

Pre vysokoškolských pedagógov je určený grantový program „HiTechUni“, ktorého poslaním je podpora technického vzdelávania v súvislosti s ochranou životného prostredia a udržateľným rozvojom. Grantový program „Stredné školy a technika“ je zasa určený pre stredoškolských pedagógov. Nadácia ho plánuje otvoriť v druhej polovici roka. Materské a základné školy sa môžu v rámci grantového programu „Bezpečne na cestách“ zapojiť do vzdelávacích projektov v dopravnej výchove do konca marca.

Priestor na uskutočnenie rozmanitých inovatívnych projektov pre detské domovy, ktoré umožnia deťom lepší prístup k vzdelaniu a nadobúdaniu nových skúseností, ponúkne grantový program „Vzdelanie = Budúcnosť“. Žiadosti doň bude možné podávať do konca júna. V rámci „Zamestnaneckých projektov“ je podpora orientovaná na dobrovoľníctvo a aktivity zamestnancov Volkswagen Slovakia v oblasti vzdelávania. Ich cieľom je zvyšovanie kvality života a vzdelávania v regiónoch Slovenska.

Bližšie informácie o jednotlivých grantoch a termínoch uzávierok získate na nadacia-volkswagen.sk.

 

Zdroj: Nadácia VW SK/ Foto:Shutterstock 

Čítajte viac o téme: Financie v školstve
Zdieľať na facebooku