Články: Pre študentov
O projekte

 

Hitom sezóny je sinológia, skúste to

Shutterstock
  Shutterstock

Ak neviete aký odbor zvoliť, odporúčame sinológiu. Stane sa hitom nasledujúcich sezón.

Univerzity po celom svete vnímajú potrebu investovania kvalitného vzdelávania mladých sinológov. Teda odborníkov, ktorí sa zaoberajú jazykom, literatúrou, kultúrou a politicko-ekonomickými dejinami Číny. Dôvodom je posilňovanie vplyvu Číny na dianie vo svete.

 

Odborníkov je veľa, nemá kto učiť

Vzdelanie špičkových sinológov bolo v 70. a 80. rokoch minulého storočia doménou najmä USA. Americké univerzity produkujú odborníkov v tejto oblasti aj dnes. Problémom však ostáva výučbu a nedostatočná motivácia učiť. Mladí absolventi majú veľa lákavých ponúk na uplatnenie sa vo vláde alebo v súkromnom sektore. V súčasnosti univerzity len s ťažkosťami dokážu absolventov udržať na akademickej pôde.

V súčasnosti je dopyt po štúdiu tohto vedného odboru v USA taký enormný, že prekročil všetky historické maximá.

 

Nedajte sa odradiť

Na Slovensku je možné študovať sinológiu len na Univerzite Komenského v Bratislave. Filozofická fakulta ponúka štúdium tohto vedného odboru na Katedre východoázijských štúdií. Nedajte sa ale odradiť. Za týmto lukratívnym odborom môžete vycestovať aj do Prahy. V tom lepšom prípade môžete získať aj štipendium. Pár tipov môžete nájsť aj tu.

 

ZDROJ: universityworldnews.com

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.