10 životných inšpirácií pre všetkých absolventov


 

Určite ste si mnohí posledným školským dňom, poslednou skúškou vydýchli, že je táto etapa života konečne za vami a nič horšie vás isto nečaká. Musím vás ale sklamať. Začína etapa, ktorá bude omnoho ťažšia. Konkurencia v práci bude oveľa tvrdšia a každé odfláknutie roboty bude mať svoje následky. Vitajte v reálnom svete, kde za vás nikto viac nič „nevyžehlí“, kde sa znudený výraz z absurdného zadania odrazí na výplatnej páske a kde nie každý kolega je priateľ. Vitajte vo svete, kde sa už len samotné „mať prácu“ počíta.

Vykročte správnou nohou, myslite pozitívne, buďte za svoju budúcu prácu vďační a úspech sa dostaví. Môžete si na svojom štarte pomôcť aj zisteniami Napoleona Hilla, priekopníka motivačnej literatúry, ktorý sa venoval štúdiu úspechu a neúspechu mnohé roky. Sformuloval napríklad 30 príčin neúspechu, ktorým by ste sa mali vyhnúť. Zaujímal sa o to, prečo sa z jedného človeka stane človek úspešný, z iného priemerný a z toho, čo všade odchádzal s jednotkami a bol miláčikom učiteľov, možno podpriemerný. Zvládnuť školu a zvládnuť život je úplne o niečom inom. Prišiel čas prevziať za svoje skutky reálnu zodpovednosť, tak nech vás na vašej ceste vedú a povzbudzujú aj tieto veľké myšlienky:  

 

 „To, čo leží za nami a to, čo leží pred nami, sú len malé veci v porovnaní s tým, čo leží v nás.“

Ralph Waldo Emerson

 

 „Nie som produktom okolností. Som produktom vlastných rozhodnutí.“

Stephen Covey

 

 

 „Tvoja budúcnosť bude závisieť od toho, čo urobíš dnes.“

Gándhí

 

 

"Máš mozog v hlave. Máš chodidlá v topánkach.  Môžeš nasmerovať svoje kroky kamkoľvek budeš chcieť. Je to na tebe. A iba ty vieš, čo vieš. Si človek, ktorý sa rozhodne, kam ísť."

Dr. Seuss

 

 „Nepotrebujeme zázraky, aby sme zmenili tento svet. Nosíme všetku tú silu v našom vnútri: My máme silu predstaviť si veci lepšie.“

JK Rowling

 

„Nepokračuj tam, kde môže viesť cesta. Namiesto toho choď tam, kde cesty niet a zanechaj cestu ty  sám.“

Ralph Waldo Emerson

 

„Choď sebavedomo v smere svojich snov. Ži život, ktorý si si predstavoval.“

Henry David Thoreau

 

 

„Začni tam, kde si. Použi to, čo máš. Rob to, čo dokážeš.“

Arthur Ashe

 

 

 „ O 20 rokov neskôr budeš viac znepokojený vecami, ktoré si neurobil ako vecami, ktoré si urobil. Tak zahoď svoje zábrany, vyplav sa z bezpečného prístavu a dostaň dobrý vietor do plachiet. Skúmaj, snívaj, objavuj.

Mark Twain

 

 „Tvoj čas je obmedzený. Nepremárni ho žitím života niekoho iného. Nedovoľ hluku názorov iných, aby prekričali tvoj vnútorný hlas. Najdôležitejšie je mať odvahu nasledovať svoje srdce a intuíciu.“

Steve Jobs

 

Zdieľať na facebooku