Kreativita

10 tipov, vďaka ktorým budete stále kreatívni

Naučiť sa, ako byť tvorivý v každej chvíli života, vôbec nie je na škodu. Kreativita totiž pomáha pri riešení problémov, pomáha nám produktovať nové nápady, poskytuje motiváciu, pomáha pri učení a tiež v práci. Výskumy tiež naznačujú, že keď zapojíte do života viac kreativity, zažijete väčšiu pohodu a šťastie.

Ako sa stať kreatívnejším? 8 jednoduchých návodov na zlepšenie kreativity

Kreativita, či už sa interpretuje ako predkladanie úplne nových myšlienok alebo ako kombinácia starých myšlienok a nových prístupov, je čosi, čo väčšina z nás obdivuje a snaží sa získať. Pozrime sa na niekoľko návodov, ktoré v rozvoji kreativity pomáhajú.

Potrebujete zaujať veľké množstvo ľudí? Využite flash mob

Výraz „ flash mob“ (predvádzajúci sa dav) sa prvýkrát objavil v roku 2003. Tento pojem označuje skupinu ľudí, ktorí sa náhle zhromaždia na verejnosti, predvedú niečo neobvyklé, teatrálne alebo zdanlivo nezmyselné a potom rýchlo zmiznú.

Nechcete patriť k nudným ľuďom? Vyhnite sa týmto 10 črtám

Nikto z nás nechce byť nudní, no napriek tomu sa medzi nami takí ľudia nájdu a často vôbec nevedia, v čom je chyba. Mladý spisovateľ a filozof Paul Hudson sa detailne zaoberal rozdielmi medzi zaujímavými a nudnými ľuďmi.

Schopnosti, ktoré vám pomôžu pri učení

Na dosahovanie dobrých výsledkov vám nestačí len dokonale poznať jednotlivé techniky učenia, ale musíte disponovať aj takými schopnosťami, ktoré vám pomôžu pri učení dlhodobo vytrvať.