Detská kresba

Z detských kresieb robí umelecké diela! Jej obrazy sú dokonalé spomienky na detstvo

Hľadáte netradičnú spomienku na detstvo vášho dieťaťa? Výtvarníčka Veronika Fodorová premieňa detské kresby na umelecké diela, ktoré vás pohladia na duši aj o pár rokov.

Vianočný špeciál - 40 pracovných listov pre deti

Pracovné listy pre predškolákov na rozvoj motoriky, pozornosti, matematických zručností, omaľovánky a mnoho iného.

Pracovné listy pre predškolákov - Nájdi, čo mačičke chýba!

Pripravili sme pre vás pracovné listy pre predškolákov, kde môžu trénovať svoju pozornosť hľadaním rozdielov a tiež zlepšovať kreslenie.

Tipy na kreslenie s predškolákmi: Pomôžte si obkresľovaním rúk

Rozmýšľate, čo dnes vymyslieť s deťmi? Ako sa zabaviť? Ak máte chuť na kúsok veselého umenia, nechajte sa inšpirovať napríklad týmito krásnymi a rýchlymi kreatívnymi kresbami.

Kresbové testy: Čo všetko psychológom prezradí detská kresba?

Kresba je v živote dieťaťa niečo magické. Dieťa v nej vyjadruje všetko, čo v živote prežíva, je odrazom jeho skúseností, ale napovie aj to, či sa vyvíja správne. Čo všetko dokážu psychológovia z detských kresieb vyčítať? Aké kresbové testy najčastejšie používajú?

Kreslenie pre menšie i väčšie deti krok za krokom

Ak chcete zlepšovať jemnú motoriku detí, aj tým menej zdatným malým umelcom môžu pomôcť ku krásnym kresbám tieto návody. Vďaka nim si trúfnu aj na zložitejšie obrázky.

Obrázky na kreslenie pre najmenších krok za krokom

K nadšeniu z kreslenia a vydarených obrázkov môžu vašim deťom pomôcť aj tieto jednoduché kresby zvieratiek, kde sa krok za krokom ľahko dopracujú ku krásnemu obrázku.

Ako by mala vyzerať kresba a úroveň grafomotoriky u predškolákov?

Úroveň grafomotoriky, vizuomotoriky a jemnej motoriky je jedným z kľúčových kritérií, ktoré sú posudzované pri nástupe dieťaťa do školy. Čo by mali budúci prváci ovládať? Na akej úrovni by mali byť ich schopnosti?