Citáty

25 citátov Williama Shakespeara, ktoré pomáhajú nahliadnuť do ľudskej duše

William Shakespeare bol neuveriteľne talentovaný básnik a veľký majster slova. Jeho tvorba odhaľuje podstatu medziľudských vzťahov. Životy jeho postáv sú presiaknuté vášňami a nezastaviteľnými emóciami. Jeho písanie hlboko preniká do duše a odhaľuje jemný, ale rozsiahly vnútorný svet. Veľké posolstvo pre ľudí sa zachovalo aj v jeho citátoch.

Výroky Antoina de Saint-Exupéryho o láske, priateľstve, deťoch a dospelých

Spisovateľ a letec Antoine de Saint-Exupéry písal len o tom, čo skutočne cítil, čo si naozaj myslel, čo prežíval celým svojím srdcom. Ľudia doteraz veľmi radi čítajú nielen jeho Malého princa, ale aj výroky, ktoré mnohým denne dávajú silu a optimizmus.

Robert Kiyosaki: Výroky, ktoré motivujú k úspechom v práci

Výroky slávnych a múdrych ľudí sú odjakživa niečím, čo nám v ťažkých chvíľach napomáha vybrať sa správnou cestou. Dnes sme pre vás vybrali niekoľko výrokov, ktorých autorom je Robert Kiyosaki.

10 životných múdrostí Platóna, vďaka ktorým budete mať krajší život

Sokrates i Platón uznávali myšlienku DOBRA za najvyššiu zo všetkých morálnych hodnôt. Platón ju dokonca vnímal ako najvyššiu hodnotu vôbec. V dnešnom článku sa pozrieme na niekoľko jeho myšlienok, ktoré práve v tejto dobe majú mnohým čo povedať.

20 citátov Johna Lennona o mieri, láske a živote

Dedičstvo, ktoré John Lennon po sebe zanechal, je veľké. Okrem nadčasovej hudby zostalo po ňom aj množstvo výrokov, v ktorých hovoril hlavne o mieri, láske a význame života. Niektoré z nich si môžete prečítať aj v dnešnom článku.

20 citátov, ktoré motivujú k odvahe

Odvaha skúšať neznáme veci a hľadať nové cesty aj napriek občasným chybám, to je jeden z kľúčových faktorov, ktorý vedie k úspechu a k naplneniu života. Ponúkame vám niekoľko citátov, ktoré vás možno motivujú konať odvážne.

Inšpiratívne slová osobností o živote a hodnotách

Výroky slávnych a múdrych ľudí sú odjakživa niečím, čo nám v ťažkých chvíľach napomáha vybrať sa správnou cestou. Dnes sme pre vás vybrali niekoľko takých, ktorými sa môžete inšpirovať.