Najužitočnejšie aplikácie pre študentov

  

Nástupom na vysokú školu sa mnohým z nás zmení život. Povinnosti pribududnú a čas sa zrazu manažuje omnoho ťažšie. Prednášky, zadania, brigády, stáže, priatelia, šport, zábava a u niektorých i cestovanie domov za rodičmi. Ako to všetko stíhať a neprísť o rozum?

Ak si dokážete bez akejkoľvek pomoci efektívne manažovať svoj čas, žiadny problém to pre vás pravdepodobne nebude. Ak ste však typ človeka, ktorému povinnosti doslova "padajú na hlavu", nechajte si radšej poradiť. Nainštalujte si zopár užitočných aplikácií, ktoré vám denne ušetria čas, zľahčia prácu či pomôžu na nič nezabudnúť a lepšie veci plánovať. Pozrite si prehľad top aplikácií, ktoré by žiadnemu študentovi nemali v smartfóne chýbať:

1. Any.do

Ľudia na celom svete používajú  aplikáciu Andy.Do na organizáciu svojich úloh.  Táto appka je výborná pre študentov, ktorí si potrebujú pripravovať  každodenný zoznam úloh. Tento zoznam sa dokáže synchroznizovať so všetkými úlohami spolu s inými zariadeniami, takže je prakticky všade dostupný . Svoje úlohy si tu môžete zaznamenať  nielen písomne, ale i pomocou hlasu.

Môžete tu meniť svoje priority, označovať úlohy ako vykonané, či dokonca zatriasť celým zariadením, aby ste vymazali všetky splnené úlohy. Widget tejto aplikácie si môžete pridať na svoju úvodnú obrazovku, aby bol rýchlo a ľahko dostupný kedykoľvek.

any.do - aplikácie pre študentov

2. Dropbox

Dropbox už používajú milióny ľudí na celom svete. Je to jedna z najpraktickejších vecí, akú môžete počas štúdia začať využívať. Môžete si sem zdarma ukladať svoje poznámky, rôzne dokumenty, online učebnice, videá z prednášok, fotografie. Môžete to zdieľať so svojimi spolužiakmi akoby ste používali jeden počítač. Oceníte to najmä ak robíte tímové projekty. Nahraté súbory v bezplatnom konte môžu byť do 2GB.

Všetko je bezpečné a  automaticky privátne. Ak chcete nejaké súbory zo svojho konta so spolužiakmi zdieľať, musíte si to špeciálne nastaviť. Na dropboxe je najpodstatnejšie, že sa k týmto nahratým súborom dostanete kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Jediné, čo potrebujete, je pripojenie na internet.

Na Dropboxe môžete uchovávať mnoho súborov  bez toho, aby ste sa obávali akejkoľvek straty, či konca fungovania tejto firmy počas vášho štúdia. Dropbox je stabilná a jedna z najväčších online firiem na svete . V tomto prípade máte istotu, že o svoje dôležité a užitočné dáta naozaj neprídete.

 

dropbox-aplikácie pre študentov

3. Feed.ly

Ako študenti vždy potrebujete mať veľa aktuálnych informácií, s ktorými môžete ďalej pracovať. Sledovať veľké množstvo zdrojov však môže byť časovo dosť náročné. Feed.ly je aplikácia, ktorá vám môže v tomto prípade pomôcť. Je to jeden z najlepších RSS agregátorov, ktorý vám zlučuje všetky nové správy na jedno miesto. Stačí si vyznačiť zdroje ( médiá ), z ktorých správy chcete dostávať a je to. Dostanete upozornenie vždy, keď sa niečo zaujímavé objaví.

 

feed.ly- aplikácie pre študentov feed.ly- aplikácie pre študentov

 

4. Viamo

Táto aplikácia vám umožní mať peniaze vždy po ruke. Je to jedna z mála slovenských aplikácií, ktoré naozaj stoja za to, aby ste ju využívali.  Vďaka aplikácii VIAMO budete mať svoje financie pod kontrolou a ľahko svoje účty vyplatíte vždy, keď to bude potrebné, aj keď nemáte pri sebe práve hotovosť. Potrebujete sa vyrovnať na internáte za spoločne nakúpené potraviny? Zaplatiť spolužiakovi za prefotené poznámky?  Vyrovnať  sa v bare za pivo? Jednoducho otvoríte VIAMO a pošlete 3 klikmi kamarátovi na telefónne číslo potrebnú sumu. Žiadne zdĺhavé zháňanie bankomatov, myslenie na to, komu čo dlhujete. Neexistuje nič jednoduchšie.

 

viamo - aplikácie pre študentov

 

Peniaze momentálne môžete posielať prostredníctvom aplikácie VIAMO iba pokiaľ máte účet v Tatra banke,  VÚB a o pár dní už i v ZUNO banke.  Ak máte účet v inej banke, môžete peniaze na vaše telefónne číslo iba prijímať. Keď vám niekto pošle peniaze cez túto aplikáciu a vy ju zatiaľ nepoužívate, peniaze si jednoducho vyzdvihnete zadaním vášho telefónneho čísla a čísla bankového účtu TU. Od tohto momentu ( vašej registrácie ) môžete peniaze prijímať na váš účet prakticky okamžite.

Aplikáciu si môžete stiahnuť tu:

1) ak máte bankový účet v Tatra banke: Tatra banka VIAMO

2) ak máte bankový účet vo VÚB banke: VUB VIAMO

 

5. Studious

Chcete mať poriadne zaznamenané svoje školské testy, ústne skúšky ale i rande?

Viete vždy deadline svojich úloh, časy svojich ďalších prednášok a rozvrh hodín? Vďaka aplikácii Studious budete mať tieto problémy vyriešené na jednom mieste. Jediné, čo potrebujete, je vložiť všetky informácie o svojom vyučovaní, čase prednášok a testov, profesoroch, mieste a pod. a táto aplikácia vám to všetko v správnom čase pripomenie.

 

studious- študentské aplikácie

 

6. The Oxford Dictionary

Táto užitočná aplikácia vám pomôže k lepšej anglickej konverzácii nech ste kdekoľvek. Či už budete na hodine alebo na pive so zahraničnými priateľmi. Jej použite je veľmi jednoduché . Stačí, ak zadáte slovo, ktorému presne nerozumiete do aplikácie a dostanete jeho detailnú definíciu. Zriedkavé slová, výrazy v britskej či americkej angličtine, audio výslovnosť, všetky nové slová vám odteraz nebudú robiť problém.  Angličtinu sa budete, aj vďaka tejto aplikácii, ktorú budete mať vždy po ruke, učiť ľahšie.

 

študentské aplikácie

 

7. Study Timer

Táto aplikácia je presne pre tých z vás, ktorý nemajú sebadisciplínu. Radi prokrastinujú a potrebujú trošku v tomto smere pomôcť. Podľa výskumov je najlepšie rozdeliť si štúdium do jednotlivých blokov. Vďaka tejto aplikácii  si môžete nastaviť presný celkový čas, koľko štúdiu chcete venovať  a  vložiť počet blokov, na ktoré štúdium chcete rozdeliť.

Podobnou aplikáciou je i Selfcontrol study.

 

8. Google Drive

Google Drive by mal byť  na vašom liste využívaných aplikácií na top pozíciách. Študenti majú veľké množstvo dokumentov a vďaka Google Drive sú im vždy po pripojení na internet k dispozícii z počítača, smartfónu či tabletu. Všetky obrázky, videá i dokumenty tu bezplatne môžete uchovávať . Ľahko môžete pozvať vašich spolužiakov, aby editovali uložené dokumenty alebo k nim iba nechávali komentáre. Výhodou oproti dropboxu je, že v Google Drive môžete samotné dokumenty i tvoriť a nielen uchovávať či zdieľať.

študetnské aplikácie

 

9.Viber

Ak študujete mimo domu, táto aplikácia je priam nevyhnutnosť. Môžete vďaka nej telefonovať zdarma svojej rodine či priateľom, deliť sa s nimi o akékoľvek novinky, zážitky, fotky či videá. Zdarma tu máte aj sms správy. Aj vďaka tomu sa budete cítiť bližšie i keď nemôžete byť fyzicky spolu.

študentské aplikácie

 

10. Snap2PDF

Pri písaní semestrálnych prác či poznámok určite využijete konvertor Snap2PDF, ktorý vám umožní jedným klikom prekonvertovať váš wordový dokument či obrázok do pdf súboru.

študentské aplikácie

11. Diigo

Aplikácia Diigo vám bude nápomocná pri vypracovávaní rôznych zadaní a semestrálnych prác. Umožňuje zvýrazňovať vybrané časti textov na webe ( napr. v článkoch ), pridávať do týchto textov poznámky a ukladať zaujímavé stránky, ktoré by ste si radi prečítali alebo pracovali s nimi neskôr. Tieto poznámky, či uložené dokumenty si môžete triediť podľa tagov a do hlavných kategórií, čo vám bude neskôr prácu s textom značne uľahčovať.

 

študentské aplikácie

 

 

Ak ste si už stiahli všetky tieto užitočné aplikácie nevyhnutné pre život študenta a poznáte nejaké ďalšie, ktoré by študentom mohli uľahčiť každodenný život, nezabudnite sa o ne podeliť v komentári pod článkom. Ďakujem.


 

Viac užitočných informácií nájdete i v článkoch:

TOP 22 WEBOV NA VZDELÁVANIE ZDARMA

10 TIPOV AKO ZLEPŠIŤ EFEKTIVITU UČENIA

Čítajte viac o téme: Smartfóny
Zdieľať na facebooku