Prezident Andrej Kiska chce zastaviť neznášanlivosť a extrémizmus. Zverejnil výzvu, do ktorej sa môžeš zapojiť aj ty!

Si kreatívny/a? Máš už po krk extrémizmu a neznášanlivosti, ktorým sa na Slovensku stále darí? Prezident prišiel s nápadom, ako zapojiť do zmeny ľudí, ktorých táto atmosféra v krajine nebaví.
Si kreatívny/a? Máš už po krk extrémizmu a neznášanlivosti, ktorým sa na Slovensku stále darí? Prezident prišiel s nápadom, ako zapojiť do zmeny ľudí, ktorých táto atmosféra v krajine nebaví. / Zdroj: vyzva.prezident.sk

Andrej Kiska vyzýva na svojom webe ľudí, aby vytvorili weby, aplikácie, hry, videá alebo aj vizualizácie dát, čo by mohli napomôcť potlačiť tento nežiadúci trend v spoločnosti.

„Čo ak to budete vy, na koho nabudúce zaútočia? Na sociálnych sieťach, na internete je veľa nenávisti, rasizmu a xenofóbie. Väčšinou nad tým mávneme rukou. Ale kde sa to skončí?“ pýta sa prezident.

 

„Pomôžte mi a pridajte sa k môjmu tímu. Vytvorte funkčné nástroje, ktoré pomôžu potláčať predsudky ľudí voči ľuďom. Nech sa spoločne postavíme nenávisti,“ vyzýva prezident na webe vyzva.prezident.sk, kde vyhlásil tzv. „prezidentský hackathon".

 

Vyzýva ľudí, aby hľadali kreatívne a pozitívne spôsoby, ako sa vyrovnať s témou rastúceho extrémizmu v spoločnosti.

„Na to, aby sa šírilo zlo, stačí málo.
Stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič. Nesmieme rezignovať.“

– Andrej Kiska

 

Do výzvy sa môže prihlásiť tím 3-5 ľudí, či už ste zo súkromného, neziskového sektora alebo študenti. Kľúčové témy výzvy sú: predsudky, neznášanlivosť, extrémizmus, rasizmus, fašizmus. Výstupom môže byť aplikácia, hra, webstránka, vizualizácia dát, virálne video. Prihlášku je možné poslať do 15. mája.

Čítajte viac o téme: Extrémizmus
Zdieľať na facebooku