Dobrá krajina: Tento rok bude témou 24-hodinovky vzdelávanie

Dobrá krajina: Tento rok bude témou 24-hodinovky vzdelávanie
Dobrá krajina: Tento rok bude témou 24-hodinovky vzdelávanie / Foto: DobraKrajina.sk

Tento rok sa o podporu verejnosti uchádza vo finančnej zbierke pod názvom 24-hodinovka pre Dobrú krajinu 6 neziskových organizácií. Nadácia Pontis organizuje zbierku už po niekoľký krát a tento raz sa 25. augusta rozhodla podporiť oblasť vzdelávania.

 

Ľudia môžu podporiť 6 vybraných neziskoviek, ktorých projekty nájdu zverejnené na darcovskom portáli Dobrá krajina. Organizácia, ktorá vyzbiera v tento deň najviac financií, zároveň získa od Nadácie Pontis ďalších 1000 eur.

Štrajk učiteľov, žalostná situácia v školstve, ale aj záujem širokej verejnosti urobiť niečo s touto situáciou nás motivovali k tomu, aby sme tohtoročnú 24-hodinovku ladili tematicky. Jej témou bude kvalitnejšie vzdelávanie. Chceme, aby sa naše deti učili v priateľskom prostredí a získavali zručnosti a hodnoty pre 21. storočie,“ uvádzajú organizátori na svojom portáli.

 

Do zbierky sa tento rok dostal projekt ako Záhrada, ktorá učí (Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica), ktorý má za cieľ stať sa príkladom pre ostatné školy v budovaní vlastných záhrad a ich využívaní pri učení predmetov ako je prírodoveda, vlastiveda, výtvarná alebo telesná výchova. Ďalším z projektov je Včelia Krajina ( OZ kRaj). Zážitkovou formou vzdeláva deti o význame včiel a opeľovačov a umožňuje deťom prichádzať s nimi do kontaktu. Projekt Nezábudka (Nezábudka) podporuje deti s ťažkým zdravotným znevýhodnením. O podporu verejnosti sa uchádza aj Solárny automobil (Solar Team SK), ktorý má ambíciu vďaka šikovným vysokoškolákom zo Žilinskej univerzity a významným TECH firmám zostrojiť solárne auto, ktoré bude schopné vyhrať jednu z najprestížnejších automobilových súťaží v Austrálii. Podporiť môžete aj projekt Learn2Code pre deti (OZ Learn2Code), ktorého snahou je pomôcť školám formou programátorských kurzov využívať najmodernejšie IT technológie a dať deťom možnosť tvoriť vlastné projekty.  Ďalší projekt zameraný na IT je Aj TY v IT (Aj ty v IT), ktorý má za cieľ dostať do IT sektora viac žien.

 

24-hodinovka neumožňuje zbierať hotovosť a započítavajú sa len finančné dary zaslané on-line cez portál DobraKrajina.sk. Neziskové organizácie môžu aktívne oslovovať verejnosť a získavať tak podporu svojich projektov.

 

Viac informácií o zbierke a jednotlivých projektoch nájdete na darcovskom portáli dobrakrajina.sk

Zdieľať na facebooku