Články: Pre študentov
O projekte

 

K tlačítku „Páči sa mi“ pribudnú na Facebooku nové alternatívy

Zuzana Gránska
Autor článku
Foto: engadget.com
  Foto: engadget.com

Facebook na svojej stránke oznámil, že začína s testovaním nových „reakcií“ na jednotlivé posty. Používateľom Facebooku to tak umožní k jednotlivým statusom nezareagovať iba zdvihnutým palcom alebo komentárom, ale aj smajlíkom alebo srdiečkom. Spoločnosť tento týždeň začala s testovaním v Španielsku a Írsku.

 

Facebook CEO Mark Zuckenberg minulý mesiac na stretnutí Q&A povedal, že ide o „vyjadrenie empatie“, čo je viac ako tlačítko „Páči sa mi.“ Už roky sa však diskutuje na tému, kedy pribudne k statusom možnosť reagovať palcom dole. Ľudia by túto možnosť privítali hlavne pri smutných a nešťastných udalostiach. Možnosť „nepáči sa mi to“ však nové alternatívy obsahovať nebudú. Túto funkciu by mal nahradiť „smutný“ alebo „nahnevaný“ smajlík.

 

Kedy tieto možnosti budú funkčné aj v iných krajinách, vedenie Facebooku zatiaľ neoznámilo.

 

 

Autor videa: Chris Cox ( Chcief Product Officer, Facebook )
Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.