LingvaKvíz: Zlepšite si svoje jazykové znalosti a hrajte o super ceny

LingvaKvíz odštartuje 25. septembra.
LingvaKvíz odštartuje 25. septembra. / Zdroj: Edukácia@Internet

18.9.2020 - Občianske združenie Edukácia@Internet (E@I), ktoré má za sebou množstvo úspešných podujatí aj online projektov na podporu učenia cudzích jazykov, prichádza tento rok s úplnou novinkou. Už o necelý mesiac sa budú môcť všetci Slováci nad 16 rokov zapojiť do interaktívneho vedomostného a súťažného LingvaKvízu, ktorý preverí ich bystrosť v témach spojených s cudzími jazykmi na celonárodnej úrovni.

 

LingvaKvíz odštartuje 25. septembra (v predvečer Európskeho dňa jazykov) a bude možné sa doň zapojiť každý jeden deň až do 24. októbra. V tomto jednoducho hrateľnom kvíze bude účastníkom ponúknutých 12 otázok so štyrmi možnosťami, pričom vždy len jedna z nich pomenúva správnu odpoveď. Na každú otázku budú mať účastníci 12 sekúnd a cieľom kvízu je nazbierať čo najviac bodov v závislosti od toho, či bola zvolená správna odpoveď a ako rýchlo bola zvolená. Zapojiť sa do kvízu bude možné pomocou smartfónu, tabletu či počítača a kvíz bude hrateľný buď priamo prostredníctvom vyššie uvedenej stránky alebo cez mobilnú aplikáciu.

 

Hlavným dôvodom, prečo sa tím E@I rozhodol zorganizovať takéto podujatie je, aby u Slovákov vzbudili motiváciu začať sa učiť cudzie jazyky, no taktiež aby sa zábavnou formou naučili veľa zaujímavých poznatkov o svetových jazykoch. LingvaKvíz je určený všetkým študentom stredných a vysokých škôl nad 16 rokov z celého Slovenska, no taktiež aj hocikomu inému, kto sa zaujíma o cudzie jazyky i našu rodnú slovenčinu. Traja náhodní účastníci kvízu budú automaticky zapojení do žrebovania o týždenné výhry a najlepších 100 súťažiacich získa na konci kvízu hodnotné ceny.

 

Partnerstvo na projekte už dokonca potvrdilo i Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, SAAIC - Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu, ako aj EPALE - Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe. 

 

Ako hovorí Peter Baláž, koordinátor OZ Edukácia@Internet, ktoré podujatie organizuje: „V našom občianskom združení považujeme znalosť cudzích jazykov v súčasnej dobe za nevyhnutnosť a samozrejmosť. Zorganizovať LingvaKvíz sme sa rozhodli aj preto, aby sme aj v súčasnej neľahkej dobe celosvetovej pandémie motivovali ľudí k učeniu sa cudzích jazykov. Nesmieme zabúdať, že vzdelanie národa je nesmierne dôležité, pretože pomáha posúvať krajinu vpred.“

 

Ukážka otázok z predchádzajúcich ročníkov:

Čítajte viac o téme: Cudzie jazyky
Zdieľať na facebooku