Najväčšia slovenská konferencia o živote bez odpadu, tentoraz ONLINE

3. ročník konferencie o živote bez odpadu „Slovakia Going Zero Waste“ sa uskutoční ONLINE.
3. ročník konferencie o živote bez odpadu „Slovakia Going Zero Waste“ sa uskutoční ONLINE. / Foto: Unspash

30.8.2020 - Vzhľadom na pandémiu COVID-19 sa 3. ročník konferencie o živote bez odpadu „Slovakia Going Zero Waste“uskutoční ONLINE.

 

Konferencia bude prebiehať počas troch dní, v termíne od 25.9. 2020 do 27.9. 2020.  Jej cieľom je pomôcť nasmerovať Slovensko k udržateľnejšiemu spôsobu fungovania a k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu, ktorý predstavuje globálny existenčný problém pre našu spoločnosť a životné prostredie. Headlinerom – špeciálnym hosťom  tohto ročníka bude Will McCallum, riaditeľ Greenpeace UK pre otázky oceánov a Bert van Son, zakladateľ MUD Jeans.

 

 

Konferencia „Slovakia Going Zero Waste“ je určená pre širokú verejnosť, zástupcov firiem, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch. Vystúpi počas nej 14 rečníkov v štyroch tematických blokoch, ktoré predstavujú celkový prierez problematikou - od globálneho problému s odpadom, vrátane nastavenia systematických zmien, inovatívnych riešení, dobrých príkladov z praxe, až po zero waste fungovanie úspešnej celosvetovej firmy. Počas prestávok bude pre účastníkov pripravených 9 moderovaných diskusií o detailoch života bez odpadu, ako aj o udržateľnosti a ďalších  súvislostiach, ktorým čelí naša spoločnosť v téme životného prostredia.

 

Postarali sme sa o to, aby Slovensko prišli inšpirovať ľudia z praxe, ktorí s témou nie len pracujú, ale najmä, žijú. Vieme, že najlepšie funguje motivácia samotnou praxou. Zameriame sa preto na prvé lastovičky dosahujúce konkrétne zmeny vo viacerých oblastiach. Preberieme inovácie napomáhajúce životu bez odpadu a najmä,  sústrediť sa budeme na to, ako môže dosiahnuť človek, z akejkoľvek pozície, reálnu zmenu k lepšiemu vo svojom prostredí. Téma odpadu je zodpovednosťou každého z nás. Pridajte sa k nám a pomôžte nám nasmerovať Slovensko k udržateľnému životnému štýlu.

 

Program konferencie bude rozdelený do dvoch tematických blokov:

  1. Prekážky v práci na strane zamestnanca a zamestnávateľa z pracovnoprávneho hľadiska
  2. Informácia o zdravotnom stave zamestnanca z hľadiska ochrany osobných údajov a pracovnoprávnej zodpovednosti
Zdieľať na facebooku