OZ Preliezka pripravilo denné MINI tábory pre deti od 4 rokov

Sponzorovaný článok
Detské letné tábory budú aj v roku 2020.
Detské letné tábory budú aj v roku 2020. / Zdroj: OZ Preliezka

Bratislava 22. jún 2020 – Hurá, prázdniny! Posledné mesiace si deti zábavu ani šantenie s rovesníkmi neužili, o to väčšia radosť prišla so správou, že tábory v lete budú. Občianske združenie Preliezka pripravilo rozšírenú ponuku denných táborov s označením MINI pre deti vo veku od 4 do 6 rokov.

 

Drobci sa naučia starať o zvieratká v zoo, stanú sa umelcami, staviteľmi aj ochranármi našej krásnej prírody. Starší súrodenci do 14 rokov sa zatiaľ môžu stať youtubermi, veselými vodákmi, nádejnými futbalistami pod vedením Ľubomíra Moravčíka, kočkami v pohybe a aj mladými dámami. Ponuku všetkých táborov nájdete na www.dennetabory.sk.

 

Občianske združenie Preliezka pripravuje letné denné tábory už 17 rokov. Najlepším dôkazom toho, že to robia dobre a s veľkým srdcom, sú pozitívne referencie od rodičov a ich spokojných detí, ktoré sa k nim opätovne vracajú. Tento skúsený organizátor nechcel sklamať ani tento rok, preto sa flexibilne prispôsobil novým podmienkam.

„Vzniknutá situácia v súvislosti so šírením vírusu zasiahla takmer všetky oblasti nášho každodenného života. Keďže na našom dobrom mene pracujeme roky a získanú dôveru si veľmi vážime, nechceme sklamať ani v týchto, pre všetkých náročných časoch. Ponuku sme rozšírili aj o programy s označením MINI pre menšie deti od 4 do 6 rokov. Prvýkrát prinášame aj možnosť vytvoriť si rezerváciu teraz, zaplatiť potom. Akceptujeme teda rezervácie bez preddavku, úhradu za tábor stačí zrealizovať 14 pracovných dní pred začiatkom vybraného turnusu,“ hovorí Michal Moško, MBA, generálny sekretár OZ Preliezka.

 

Na úhradu môžu rodičia využiť aj rekreačné poukazy alebo benefitné karty. „Touto cestou by som rád ubezpečil všetkých rodičov, že v našich táboroch urobíme pre bezpečnosť ich detí maximum. Vo všetkých táboroch budeme klásť mimoriadny dôraz na dodržiavanie opatrení v súlade s protiepidemiologickými pravidlami,“ dodáva M. Moško.

 

Ako vybrať tábor

Ako správne vybrať tábor, na čo sa zamerať, radí detská psychologička Jana Kolláriková: „Pri výbere tábora odporúčam rodičom prihliadať na preferencie a záujmy dieťaťa, netreba mu vnucovať niečo, k čomu neinklinuje. Čas, ktorý dieťa strávi mimo domova, by si malo vychutnať, cítiť sa dobre, nadväzovať nové priateľstvá a zažívať dobrodružstvá, na ktoré bude ešte dlho spomínať. Pri denných táboroch je eliminovaný  stres z odlúčenia. Program počas dňa majú deti vyplnený zmysluplnými aktivitami a večer sú opäť doma so svojimi rodičmi. Pri hľadaní vhodného tábora vyberajte v prvom rade  zodpovedného organizátora s dlhoročnými skúsenosťami, získajte referencie od iných rodičov a výsledkom budú spokojné a šťastné deti.“

 

Pestrá ponuka táborov

Prinášame zaujímavé tipy na táborové programy v OZ Preliezka:

 

Tvorivý svet MINI

K najprirodzenejším vlastnostiam dieťaťa patrí tvorivosť, spontánnosť, zvedavosť a záujem     o všetko nové. Tento denný tábor je zameraný na rozvíjanie detskej fantázie. Usmerňovaná detská aktivita podporuje zodpovednosť detí, ich myslenie aj nápady. Hravou a zároveň náučnou formou si deti osvoja rôzne výtvarné a umelecké techniky, pričom rozvinú a mnohokrát práve objavia svoj prirodzený talent.

 

Dúbravské zvieratká MINI

Pohyb na čerstvom vzduchu spojený so starostlivosťou o zvieratká v bratislavskej zoo, čas na tvorivé aktivity aj hry a šantenie zažijú deti vo veku od 4 do 6 rokov. Nebude chýbať ani pravá táborová opekačka a súťaženie v miniolympiáde. Dobrodružstvo sa môže začať!

 

Smelí svištíci MINI

Program denného letného tábora Smelí svištíci prevedie deti náučným chodníkom, na ktorom spoznajú krásnu prírodu, spoznajú vodných bezstavovcov, naučia sa rozpoznať stromy podľa lístia a dozvedia sa, aké zvieratká žijú v karpatských lesoch.
Malých svištíkov naučíme šetriť a ochraňovať našu krajinu, aby sa jej dnešný obraz zachoval aj pre budúce generácie.

 

Kočky v pohybe

Tábor je určený pre všetky mladé slečny, ktoré milujú pohyb a tanec. Hravou formou sa naučia pohybovým zručnostiam mažoretiek a baletiek, základom gymnastiky, etikety, správnemu držaniu tela. Súčasťou je aj výroba strapcov či sukničiek.

 

Tip na novinku:  Futbalové talenty Ľubomíra Moravčíka

 

Pod dohľadom skúseného trénera sa deti hravou formou naučia rôzne triky z futbalového umenia Ľubomíra Moravčíka. Nádejní futbalisti od 6 rokov sa zdokonalia v prihrávkach, herných kombináciách a loptu ihriskom môžu po pár dňoch viesť ako profesionáli. Program je doplnený o veselé naháňačky a hry. Okrem futbalových tréningov si budú môcť vychutnávať radosť z hry a tímové nasadenie. Na záver týždňa čaká mladé talenty finálový turnaj a odmeny za najlepšie mužstvo, najlepšieho hráča aj najlepšieho strelca.

Zdieľať na facebooku