Články: Pre študentov
O projekte

 

Butterfly Effect predstavuje absolventov 4. ročníka a expanduje do Košíc

TS
Autor článku
Zdroj: FB Butterfly Effect
Butterfly Effect má absolventov 4. ročníka. / Zdroj: FB Butterfly Effect

Vzdelávacia platforma Butterfly Effect odštartovala svoj štvrtý ročník v septembri minulého roka s 21 účastníkmi. V rámci AppsLabu a GamesLabu si účastníci prešli celým procesom tvorby digitálneho produktu od nápadu až po samotné uvedenie na trh. Vyšli z neho tri unikátne digitálne produkty.

 

Do programu som prišla s túžbou vyskúšať si moju pracovnú rolu scrum mastera/ produktového lídra v úplne novom tíme ľudí a prejsť si celým procesom vývoja appky pod dozorom skúsených mentorov. Počas programu sme vytvorili beta-verziu mestskej dopravnej aplikácie a popri tom sa mi podarilo prekonať strach z verejného vystupovania. Veľmi som vďačná za cely náš tím a za skvelú spoluprácu s inovačným oddelením mesta Bratislava," hovorí Viktória Šišková, účastníčka programu.

Počas piatych mesiacov sa multidisciplinárne tímy stretávali 3x do týždňa v priestoroch bratislavského coworkingu HubHub, kde absolvovali množstvo tematických workshopov a pravidelných mentoringov so špecialistami z digitálnych firiem a štúdií. Účastníkom pomáhali v sebarozvoji aj skúsení kouči zo Slovenskej pobočky International Coach Federation.

 

Za 5 mesiacov vznikli v programe 2 mobilné aplikácie a jedna hra

Dopravná aplikácia, ktorá pomôže lepšie cestovať po Bratislave

Účastníci Butterfly Effectu v spolupráci s mestom Bratislava a s podporou spoločnosti Orange vytvorili prototyp dopravnej aplikácie, ktorá pomôže cestujúcim jednoduchšie a efektívnejšie cestovať. Užívateľ v nej nájde rýchlo a jednoducho všetky potrebné informácie o mestskej hromadnej doprave v meste. Aplikácia obsahuje mapu so zastávkami vyznačenými vo všetkých smeroch spolu s informáciou o aktuálnych odchodoch spojov. V mape sú zobrazené aj stanice Slovnaft bicyklov spolu s aktualizovanými informáciami o ich obsadenosti. Mesto Bratislava plánuje túto aplikáciu ďalej rozvíjať.

 

Growie app učí mladých ako podnikať

Growie App je aplikácia pre stredoškolákov, ktorí majú nápad na podnikanie, no nemajú s podnikaním skúsenosti a nevedia ako začať. Growie ich prevedie celým procesom tvorby podnikateľského plánu a následne im pomôže rozvíjať ich vlastný biznis nápad až k realizácii. Aplikácia vznikla v spolupráci s organizáciou Leaf a je k dispozícií na platforme Android.

 

Cargo Ship Stacking skráti voľnú chvíľu kdekoľvek

Hra Cargo Ship Stacking je hypercasual physics puzzle hra (oddychovka), v ktorej je hráčovou úlohou nakladať loďky kontajnermi, tak aby sa neprevážili. Cieľom jej autorov je zábavnou formou zlepšiť hráčove reflexy a skrátiť voľnú chvíľu. Hra vznikla s podporou hernej spoločnosti Pixel Federation - ako spin off hry Seaport.

 

Vo februári odštartovalo nové kolo programu, už aj v Košiciach

V piatom kole programu sa bude vzdelávať celkovo 58 účastníkov v dvoch lokalitách - v Bratislave a po novom aj v Košiciach. V Bratislave bude pôsobiť päť tímov, ktoré budú pracovať na prototype turistickej aplikácie, prototype na zbieranie dát a feedbacku od obyvateľov Bratislavy, hypercasual mobilnej hre a rehabilitačnej aplikácií.  

 

V Košiciach sú vytvorené tri tímy, ktoré budú pracovať na charitatívnej bežeckej aplikácií, aplikácií pre útulky a jednoduchej PC  hre, ktorá bude publikovaná na Steam ako Early Access.

Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.