Detsky festival PO NAŠOM! 2019 bude o udržateľnosti, ekológii a ohľaduplnosti

Detsky festival PO NAŠOM! 2019
Detsky festival PO NAŠOM! 2019 / Foto: FB

Aj deti majú hlas a vo veciach jasno. Presvedčiť sa o tom môžete na detskom festivale venovanom udržateľnosti, ekológii a ohľaduplnosti. Pod jednou strechou, od 9:00 do 15:00, už 25. mája v bratislavskej Starej tržnici.

 

Posledná májová sobota bude v Starej tržnici hostiť sobotný trh a festival PO NAŠOM! - Udržateľnosť očami detí.

 

Pôjde o prvý ročník detského festivalu, v rámci ktorého budú môcť deti vyjadriť svoj postoj k téme udržateľnosti, diskutovanej predovšetkým vo svete dospelých. Zámerom festivalu je vytvoriť deťom priestor na vzájomné stretnutia, diskusie, vzdelávacie aktivity, prezentáciu a predaj ich vlastných produktov, výmenu či predaj nepotrebných kníh, hračiek alebo oblečenia. O svoje nápady, názory a možno i riešenia sa podelia so svojimi rovesníkmi, ale i dospelými návštevníkmi podujatia v rámci Detského potravinového Trh Piac Markt, Detského Blšieho trhu, Informačnej a vzdelávacej EDU ZÓNY, Detského diskusného fóra a Rodinnej PIKNIK zóny na námestí pred tržnicou. Vstup na podujatie je voľný.

 

Cieľom festivalu je vzdelávanie detí v oblasti hodnôt a kvalitných potravín, upozornenie na konzum, plytvanie a upriamenie pozornosti na témy trvalej udržateľnosti (podpora lokálnej ekonomiky - lokálna remeselná výroba potravín, ochrana biodiverzity, recyklácia, znižovanie vytváranie odpadu, ochrana pôdy, vody a lesov, ohľaduplnosť k druhým a inklúzia a pod.). Hravou formou učiť deti k hodnote peňazí, aby ich nevnímali ako cieľ, ale ako prostriedok, a aby si osvojovali pocit zodpovednosti, ale i samostatnosti. Viesť ich k tomu, aby svoje názory vedeli prezentovať, a aby obstáli v zdravej konkurencii, aj keď len v tej detskej. Inšpirovať deti k rôznym formám aktívnej účasti na dôležitých témach, ktoré výrazne ovplyvnia ich budúcnosť.

 

Festival je spoločným projektom troch neziskových projektov: Food Revolution Slovakia, Slow Food Pressburg a Prešporský Bazár.

 

Rolu odborného garanta prevzal Inštitút cirkulárnej ekonomiky a záštitu nad festivalom Primátor Bratislavy Ing. Arch. Matúš Vallo.

 

Ak vám nie je téma udržateľného životného štýlu ľahostajná, chcete stráviť aktívny čas s rodinnou alebo priateľmi a zároveň vás lákajú interaktívne hry a aktivity, ktoré vám budú prínosom, festival PO NAŠOM! 2019 je tu aj pre vás. Dvere Starej tržnice sú v sobotu 25. mája otvorené pre každého.

 

Viac sa o evente dočítate TU: facebook.com alebo na FB stránke podujatia: facebook.com/festivalponasom

Zdieľať na facebooku