Zažite Knižné hody 2018

Popularizátor literatúry Dado Nagy na minuloročných Knižných hodoch.
Popularizátor literatúry Dado Nagy na minuloročných Knižných hodoch. / Zdroj: bibiana.sk

Už túto sobotu, 26. mája 2018, môžete vaše deti nasýtiť zážitkami z čítania a krásnymi knihami v Bratislave na podujatí Knižné hody. Čaká na vás tiež bohatý program so spisovateľmi, spevákmi, ilustrátormi či vedcami.

 

S knihou ďalej zájdeš! je názov knižného festivalu, ktorý prinesie na Hviezdoslavovo námestie nielen detské knižky, ale najmä mnoho tvorivých aktivít, workshopov, spevu, hier, čitateľských hádaniek a bohatý program na hlavnom pódiu, kde vystúpia známi spisovatelia, herci, ilustrátori, speváci, hudobníci, vedci a samozrejme deti.

Cieľom Knižných hodov je prispieť k zvyšovaniu záujmu detí o kultivované čítanie, pri ktorom sa rozvíja detská vnímavosť, empatia a tvorivosť. S využitím rôznych druhov umenia vám predstavíme kreatívne formy práce s knihou, pri ktorých sa deti učia citlivo orientovať a čerpať v priestore knihy, utvárať si vlastné názory, postoje a hodnoty, dôležité pre ich život a budúcnosť.

Knižné hody s mottom „S knihou ďalej zajdeš!“  organizuje BIBIANA – Centrum detskej literatúry, čítania a SK IBBY v spolupráci s partnermi – knižnicami, vydavateľstvami, školami a občianskymi združeniami, ktoré sa venujú čítaniu detí.

 

Hosťami festivalu budú: Ľubomír Feldek, Thierry Ebam, Katka Feldeková, Peter Janků, Braňo Jobus, The Breeze, Daniel Domorák, Beata Panáková, Gabriela Dittelová, Dado Nagy, Zuzana Kapráliková, Renáta Matúšková, Juraj Šebesta, Eliška Sadíleková, Ľubica Kepštová, Miroslav Regítko, Juraj Martiška, Adrián Ferda, Toňa Revajová, Markus Revaj, Timotea Vráblová, Ľuboš Zaťko, Janka Mikulčíková, Martin Vrábel, Sidónia Féderová, Duracelky a ďalší.

 

Príďte sa inšpirovať – kam všade je možné s knihou zájsť, na Knižné hody 26. mája 2018 od 15:00 do 19:00 hodiny na Hviezdoslavovo námestie. Čakajú na vás divadelné, tanečné a hudobné vystúpenia, knižné hádanky, Osmijanko, Slniečko, Fifík, tvorivé dielne, hudobné rozprávky, čitateľské turnaje a poštár Adrián zo Slovenskej pošty, u ktorého budete môcť priamo z podujatia poslať skutočnú pohľadnicu so známkou Guľka Bombuľka a príležitostnou pečiatkou Knižných hodov 2018.

Ak budete mať chuť a čas - zverte vašu školopovinnú ratolesť počas Knižných hodov na 50 minút do rúk hudobníka Ľuboša Zaťka z o.z. Umenie pre všetkých, a ktovie, čo objaví(te)...

 


Zdroj: bibiana.sk
Čítajte viac o téme: Čítame s deťmi
Zdieľať na facebooku